arbata

rytinis žadintuvas ir automobilių spūstys man yra sunkiai pakeliami dalykai. žadintuvo problemą su pasekmėmis galima išspręsti, o kamščius gatvėse reguliuoja tik sezoniškumas ir eismo reguliavimas. iš pradžių net nepastebėjau, kad išsprendus ankstyvą budinimąsi, antroji problema tampa neaktuali, bet šį sprendimą aš pasiliksiu desertui.

man skani kava, kurios aš negeriu, todėl mėgstu gerti arbatą. įpratau rytais automobilin prigriebti šio karšto gėrimo, kad neprailgtų kelias atlyginimo mokėjimo vieton. juoda arbata būna stipti, o žalia pasižymi kitokiu skoniu. arbata kaip arbata, nespjaunu į skirtingas, kad liežuvis nuo tos pačios neatšiptų. netikėtai atradau, kad arbata nėra rytinis laimės eliksyras, jeigu ji nėra pagardinta šaukšteliu medaus.

dar neatsikračiau įpročio gerti stiprią arbatą, įmirkusią nuo bent kelių arbatos pakelių.

kelionėje, pavargus ar šaltą dieną karštos arbatos gurkšnis man suteikia daug daugiau energijos, ūpo ir šiltos nuotaikos nei energetiniai gėrimai. aš ne taip senai atradau karšto gėrimo nuotaiką lauke, kai jaunoji visuomenė jau gerą metų kiekį mėgaujasi šiuo atradimu rytais važiuojant visuomeniniu transportu ir kertant nedietinį maistą hamburgerinėse ir kebabinėse. periodiškai automobiliu kursuojant vilnius-kaunas-vilnius, abiejose taškuose užsuku į degalinę nusipirkti didelę karštos arbatos puodelį, kurio kaina siekia iki 2,50 lt. užpilama arbata iš maišelio ir termo puodukas – tai yra viskas, ko man reikia 100 km kelionėje.

šiandien rytinis nuotaikos praskaidrinimas miesto arbata man nepavyko, nors karštą arbatą ir gurkšnojau. populiariame coffee inn tinkle man vidutinis arbatos puodelis kainavo 4,50 lt, kurį rankose man buvo sunku išlaikyti – man ženkliai per karštas popierinis puodelis tiesiog degino rankas, o už jį sumokėta kaina, mano suvokimu, nebuvo adekvati. restorano vertės kaina ir sausas aptarnavimas man neverti tiek mokėti už puodelį arbatos, nors aplinkui sienas ramstančio jaunimo, matomai, finansinės pajamos yra kur kas didesnės ir jie gali sau tai leisti. man nesvarbu, kas ant puodelio užrašyta ir etikečių madų aš nesivaikau, aš tik noriu išgerti gardžios arbatos pozityvui apmastyti.

aš mėgstu arbatą, nes negeriu kavos, nors geriu alų, vyną ir degtinę. dar nuo žiemos vis užsimaišau arbatinį žolelių arbatos „gripolis“, kuris man asocijuojasi su sugrėbtu šienu – tiek turiniu, tiek ir skoniu.

šios dr. e.šimkūnaitės žolelių arbatos, kurią gamina acorus calamus kontora, instrukcija instrukcija vizualiai informuoja apie plaučius ir galvos skausmus ar tai uždegimus, mol vartotojas pats turi suprasti, kad ši arbata, matomai, yra skirtas nuo peršalimo, vartojimo sezoniškumo paminėjimas kiek keistas, neįprastas ir nelabai informatyvus.

gripolis nėra šlykštaus skonio arbata, taip pat ji ir nėra beskonė. jos sudėtyje esantys ramunėlių ir liepų žiedai mane nuteikia teigiamai. arbatos kvape labiausiai atsiskleidžia ramunėlių kvapas, kuris man patinka. net ir užplikinus daugiau arbatos, jos skonis nėra stiprus, todėl aš ją derinu su kitomis arbatomis, kurių skonis yra sodresnis ir stipresnis. na ir trumpai, kokiomis savybėmis pasižymi šios arbatos vaistažolės:

  • ramunėlės – žadina apetitą, gydo skrandžio veiklos sutrikimus, gerina virškinimą ir tulžies išsiskyrimą (diuretikas), veikia raminančiai, yra antiseptikas ir veikia priešuždegimiškai, turi vitamino c, atpalaiduoja spazmus, mažina vidurių pūtimą, skatina prakaito išsiskyrimą;
  • melisa – ramina nervus, taip pat malšina skrandžio ir virškinimo sutrikimus, gerina širdies darbą, mažina kraujospūdį, nuoviras mažina dantų skausmą ir dantenų uždegimą;
  • liepų žiedai (liepžiedžiai) – varantis šlapimą, mažina karščiavimą, gerina atsikosėjimą, pasižymi antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu, skatina prakaitavimą;
  • žemuogių lapai – pasižymi priešuždegiminiu ir regeneraciją skatinančiu poveikiu, turi daug vitamino c;
  • erškėčių vaisiai – turtingi vitaminais, laisvina vidurius, varo šlapimą, malšina troškulį, stiprina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, pasižymi antiskleroziniu, kraujavimą stabdančiu poveikiu;
  • šeivamedžių žiedai – skatina prakaitavimą, lengvai laisvina vidurius, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, mažina karščiavimą.

švenčionių vaistažolės gerai žinomą „etno“ arbatų liniją, papildė dar viena arbatų šeima – gamtos gurkšnis, kuri, pasirodo, jau geri metai kaip egzistuoja, nors prieš tai nė viename prekybos centre šių arbatų aš neregėjau. „gamtos gurkšnis“ mane patraukė 2 dalykais: kaina, kuri šiandien už dėžutę šios arbatos (20 pakelių) buvo 1,99 lt, ir švf logotipu – švenčionių vaistažolių fabrikas. proud to be lithuanian, todėl man patinka lietuviška produkcija, kuri, dažniausiai, būna tikrai geros kokybės, o šio fabriko produkcija tenkina mano lūkesčius. šiandien nusipirkau net 3-jų skirtingų rūšių „gamtos gurkšnio“ arbatų:

  • erškėčių vaisiai, raudonėlių žolė ir ramunėlių žiedai;
  • raudonųjų serbentų uogos, erškėčių vaisiai, šermukšnių vaisiai, raudonėlių žolė ir citrinų žievelės;
  • čiobrelių žolė, svilarožių šaknys ir obuolių žievelės.

šiandien degustuoju kitas arbatas, o šias pasiliksiu desertui kitam kartui įspūdžiams aprašyti.