miegas

vakar myniau dviratį, šiandien iš ryto teko produktyviai padirbėti ir kol nesutemo kilo noras prsibėgti, juo labiau apranga jau kelias dienas to momento laukė. aplink balta, nešalta, šeštadienio ramybė ir noras niekur neskubėti įpareigoje mane persirengti sportinę bėgimo aprangą, o tai atikus kelio atgal nėra. ausinukas su muzika liko namie, nors jau svajoju apie laikrodį su muzika, tai išbėgau su mintimis. esu įsitikinęs, kad bėgimo tikslas buvo užprogramuotas iš anksto, nors pradžioje aš to dar nežinojau ir tik įsibėgėjus pradėjo ryškėti vaizdas.

dar visai nesenai galva buvo sunki, o nuotaika irzli, bet šį tą gyvenime pakoregavus, atsirado erdvės senai užmestiems dalykams, prie kurių norėdavau prisėsti, bet kaip tik tai padarydavau, rankos iš karto nusvirdavo, deja. labai į tai nesiplečiant, panašu, kad susitvarkiau problemas su kraujospūdžiu (bent kuriam laikui), 2 kartus per dieną pradėjau gerti spiruliną ir daryti plank’ą, arbatą pakeičiau vandeniu ir beveik atsisakiau alkoholio, apribojau vakarinį maisto rijimą, pradėjau daugiau miegoti, skaityti knygas, bei uždariau vieną-kitą įkyrų projektą. artimiausiu metu laukia kiti galvos remontai, bet šį kartą ne apie tai.

2 geliukai ir bent 1 valandos bėgimas. bėgu, galvoju. mintyse dėlioju bėgimo track’ą ir dar pirmame kilometre pražiopsau vieną posūkį, bet tai ne problema. šiandien noriu ramiai ir maloniai parisnoti, nes niekur skubėti nereikia, o gražių skaičių (km, pace ir t.t.) aš senai nesivaikau. šipuoti bėgimo bateliai puikiai laikosi ant ledo, gerai grip’ina bėgant sniegu ir neblaško minčių. netyčiomis mintyse sudėliojau netrumpą track’ą, o pirmas geliukas po 40min. buvo ženklas – bėgsiu ne trumiau kaip 1,5val. vandens neturiu, tad skubėti neverta, nes malonumas vs išsitaškymas šiandien laimi į vienus vartus. bėgasi lėtai ir sunkiai ir kojos nesibėga. gal dėl sniego, gal dėl esamos formos, bet tai ne priežastis sustoti. fiziškai bėgti nėra sunku, bet yra įkyrūs aplinkos dirgikliai. per daug aspirenk – greitai maudysiesi savo prakaite ir ant kiekvieno kalniuko vėjas kiaurai pūs, apsirengsi per mažai – bus šalta ir turėsi kapoti norint sušilti. man atrodo, kad tinkamai apsirengti sportuojant yra didelis menas ir puikus savęs pažinimas. man dažnai koją pakiša baimė, kad bus šalta. nors yra sakoma, kad šiluma kaulų nelaužo, bet aš pridėčiau, kad optimali temperatūra yra kur kas tinkamesnė aplinka. tai, kaip aš jaučiuosi ir kiek turiu valios tam suvaldyti, labai priklauso mano rezultatui. prie viso to, šalta kaklo skarelė ar trinantis batas, yra tie dalykai, kurie dirgina, bet ir tuo pačiu yra patys nuostabiausi laiko naikintojai, nes jų apmąstymuose laikas tiesiog nyksta, ko ir reikia ilgose treniruotėse ar varžybose.

šį kartą sapieginėje prabėgus 2val. manęs neužsėmė, kas mane maloniai nustebino. gyvenimas tęsiasi.

simptomai visų panašūs – skaudanti galva, silpnos kojos ir nenoras eiti į darbą, o pažiūrėjus pro langą ima krėsti drebulys. kaip visada tos pačios mintys kur mano protas buvo vakare, kai ryte jau šaukštai po pietų. vakarinis arbatos kaušas su medumi ir viltimi, kad ryte bus geriau nei praeitą kartą, paguldo ant menčių jau tą pačią dieną, kai reikės anksti keltis. o būna tokių rytų, kai galva blaivi, bet turinys verdantis – nieko gero nežadanti aukštesnė nei įprastai temperatūra, o kaulų laužymas objektyviai sako viena – čia ilgam.

su laiku ateina patirtis ir nuojauta, kada tie džiaugsmai jau artėja. tada išmoksti dėti visas pastangas tam išvengti, kai mintys sukasi tik apie tą brangų ir prarastą laiką sergant. mano veiksmai būna tokie:

 • arbatos, arbatos ir dar kartą arbatos. galima ir vandens, gal net ir geriau, bet vanduo šaltas ir nuo jo greitai atšimpa liežuvis. vandenį sunku normuoti, o vėsdama arbata gurkšnojama po truputį ir kas kartą galima pasidaryti vis kitokios arbatos. saikingai medus yra yra gerai. galima gerti ir kisielių, bet tai geriau daryti per kalėdas.
 • antras dalykas – imuniteto stiprinimas. dabar daug ligų, kurioms reikia laiko, o ne antibiotikų. tokie jau tie virusai. vitaminas c visada geras ir pigus dalykas, kuriuo galima nesaikingai piktnaudžiauti, tik šį kartą žaidimui su tabletėms nėra laiko. net ir 1 gramas ar daugiau nepadės, bet 2 ampulės į veną per dieną daro stebuklus, o jeigu kartu dar puslitris fiziologinio tirpalo su gliukoze, tai akys pradeda regėti naujas spalvas, o po keletos dienų savęs jau neina atpažinti – eina sau kokia gera savijauta būna.
 • miegoti naktį, per pietus, po darbo ir prieš naktį – reikia laiko regeneraciniams procesams ir smegenų ląstelėms nuo veiklos atitrūkti. kūnas prašosi poilsio kurį mes privalome suteikti.

šiandien katinas buvo amžinai alkanas, o mane smaugė miego stoka. nors šiaip aš miegu kietai ir trukdžiai manęs neįtakoja, bet ši naktis, panašu, šiaip sau. pirmas prisėdimas prie laikrodžio rodė 2 valandas su kažkiek tais, kai aš tikėjausi pamatyti bent penkias. nors rytas buvo dar toli, savijauta nebuvo perspektyvi. man pasivarčius, ant kojų katinas gaudė kaifą ir ignoruodamas mano brazdėjimą abejingai pūtė sau į baltus ūsus. nors kažkas gerai miega, naktimis ir dienomis. prisnūdau pirmą kartą. vėliau dar kėliausi orlaidžių uždaryti, nes vėjo švilpimas jau nuo langų buvo permigravęs į mano galvą. penktos valandos žadintuvas miegojo net ausų nejudindamas, iškamuotas mano naktinių sapalionių. šią naktį buvo joga bandant atrasti patogiausią miegojimo padėtį. patikslinant – greičiausiai migdančią tarp visų įprastinių.

rytinės svarstyklės rodė skaičius paklaidos zonoje, tai nuotaiką pakėlė bent tai, kad per naktį papildomais kilogramais nebuvau užburtas. arbata pakeliui į darbą buvo be medaus, todėl teko įkyriai kiurksoti anapus automobilio stiklo. šlapia tuštybė už lango.

6:30 mano žadintuvo nestebina, o mane stebina tie žmonės, kurie tokiu metu jau post’ina į forumus. žadintuvu aš nesistebiu, nes niekada tokiu metu neatsikeliu, nes negirdžiu to silpnavalio šūkavimų (mieganti ranka judesyje link skambučio išjungimo). džiugu, kad ranka manęs tada nežadina. vėlesknės žadintuvo revoliucijos būna greitai nuginkluotos maksimaliai pastangų įdėjus tik apsivertimą ant kito šono. garantuoju, miego monopolija. vakarinės priešmiegės mintys apie sporto stovyklos dienotvarkę iš pat pradžių trenkia utopija, o rytais sėkmingai nuo 6:30 dūžta į šipulius. panašu, kad tą reikalą sinchronizavus su skalbyklės darbo pabaigos garsiniu signalu, jėga įgautų masiškumą, nors abiejų kojų iš lovos iškėlimas viso labo yra tik miražas. kelių žingsnių mankšta ir ląstelių genocidas tik dar labiau stiprina lovos jausmą – dar nepasiekus pagalvės akys jau skendi tamsoje ir burnoje kaupiasi malonumo seilės, greičiausi iš visų pasiekiančios pagalvės užvalkalą. aš neimlus rytiniam budinimui, o popiečio miego žadintuvas mane kur kas labiau motyvuoja eiti velniop iš lovos.

miegu testuoti.

mums neišvengiamai tenka miegoti ir čia mūsų niekas neklausiame, norime mes to, ar ne. nors šį bei tą mes rinktis, vis tik, galime – ar miegoti šūdo prikimšta subine, ar miegoti kojas ant pagalvės padžiovus, ar pakeliui link patalo netoli vonios kambario. netgi ir žinodami savo būdą mes prieš statybas nepagalvojame apie šildomas grindis kelio trasoje. tas nepakartojamas malonaus pasirinkimo ir pergalės skonio jausmas, bet kalbant apie skonį, prieš miegą kur kas smagiau yra pačepsėti kažkuo skanaus lyg dopingu sapnui.

taigi, štai tokius skonio burnoje prieš miegą variantus aš paminėsiu:

 • dantų pasta – refleksas, net minčių nesukeliantis įprotis. neskanus, bet naudingas;
 • mėsa daug kur gelbsti žmoniją, gelbsti ir čia. dažnai užtenka visai nedaug, tik galiuko skrandžio sultims pažadinti, nors prieš miegą reikia migdytis;
 • sūrių patiekalų mėgėjams galima save palepinti snargliais iš nosies – svetimi nehigieniški, bet savi niam niam;
 • nukramtyta lūpa ir tas savotiškas kraujo skonis gali tiesiog hipnotizuoti;
 • o nukramtyti nagai tik patenkina savo ego ir kaip migdomasis neveikia, o tik erzina, nes ryte tek darbuotis su dilde arba eiti į visuomenę kaip valkatai;
 • stiklinė šalto pieno. vanduo ar arbata neduoda to skanaus fermento skonio;
 • na, hhhm, aaaa, subalansuota moterims, kur dalyvauja ir vyras. čia aš nekompetentingas komentuoti;
 • alus su bulvių traškučiais yra teisinga kalorijų bomba ir kas svarbiausia – ilgai grojanti. ypač tinkama nemiga besikankinantiems;
 • tokie kaip aš yra šokolado vergai, o tirpstantis šokolado gabalėlis burnoje yra tiesiog dieviška palaima prieš miegą.

o jeigu norisi išsimiegoti, prieš miegą maitintis nereikėtų.