puodelis

kelionėje, pavargus ar šaltą dieną karštos arbatos gurkšnis man suteikia daug daugiau energijos, ūpo ir šiltos nuotaikos nei energetiniai gėrimai. aš ne taip senai atradau karšto gėrimo nuotaiką lauke, kai jaunoji visuomenė jau gerą metų kiekį mėgaujasi šiuo atradimu rytais važiuojant visuomeniniu transportu ir kertant nedietinį maistą hamburgerinėse ir kebabinėse. periodiškai automobiliu kursuojant vilnius-kaunas-vilnius, abiejose taškuose užsuku į degalinę nusipirkti didelę karštos arbatos puodelį, kurio kaina siekia iki 2,50 lt. užpilama arbata iš maišelio ir termo puodukas – tai yra viskas, ko man reikia 100 km kelionėje.

šiandien rytinis nuotaikos praskaidrinimas miesto arbata man nepavyko, nors karštą arbatą ir gurkšnojau. populiariame coffee inn tinkle man vidutinis arbatos puodelis kainavo 4,50 lt, kurį rankose man buvo sunku išlaikyti – man ženkliai per karštas popierinis puodelis tiesiog degino rankas, o už jį sumokėta kaina, mano suvokimu, nebuvo adekvati. restorano vertės kaina ir sausas aptarnavimas man neverti tiek mokėti už puodelį arbatos, nors aplinkui sienas ramstančio jaunimo, matomai, finansinės pajamos yra kur kas didesnės ir jie gali sau tai leisti. man nesvarbu, kas ant puodelio užrašyta ir etikečių madų aš nesivaikau, aš tik noriu išgerti gardžios arbatos pozityvui apmastyti.

ieškojau įdomių užrašų ant puodelių, o išėjau į įdomių puodelių įvairovę.

skase puodelis – elegantiškas keramikos ir medžio derinys su užuominomis į raketą ir vienas be kito naudoti neįmanomas.

puodelis-šautuvas, sukurtas chillichilly dizaino studijos, honkonge, imituoja šaunamojo ginklo gaiduką ir saugiklį, įmanomas 2-jų spalvų – baltos ir juodos.

kavos puodelis su laikikliu, dizaineris chaiyut plypetch – paprastas dizainas su praktišku puodelių laikymu.

antonio murado salome kavos puodelių rinkinys, puikiai tinkantis siaubo filmų interjerų bei adamsų šeimynėlei naudoti. puiki ispaniška mintis ir bulių kraujo dekoras puikiai atskleidžia pietiečių bruožus.

puodelis su saugikliu (karabinu) – paprastas turistinis puodelis su alpinistų apsauga, karabinu – toks puodelis visada bus šalia jūsų, nesvarbu, kokia aukštyje ar situacijoje jūs bebūtumėte.

baltas vienkartinis 100g puodelis visiems gerai pažįstamas, bet rankoje laikyti tokį keramikinį (kūrėjas rob brandt) – pojūtis tikrai dviprasmiškas – taip ir norisi jį suglamžyti.

šis puodelis jau tapęs klasika – mr. p lick, kur pieštinis personažas bando lyžtelėti puodeliu bėgantį lašą, kas yra tikrų tikriausia apgaulė.

anamorfiniai (anamorphic) puodeliai – tai lėkštutėje esančio netaisyklingo užrašo taisyklingas atspindys ant paties puodelio.

fotografams skirtas puodelis, kurio forma – foto objektyvas. argi ne genialu?

kava su pienu labai skanu, o su reikiamo pieno kiekiu – ji dar skanesne. my cuppa puodelis (dizaineriai sam & jude) skirtas pieno kiekiui kavoje nustatyti, tam naudojant spalvinę indikaciją puodelio viduje.

kasteto formos puodelis (cristobal karich, prancūzija) tinkamas ne tik kavai ar arbatai gerti, bet ir niuksui kolegai duoti, kad ryte greičiau atsimerktų akys.

puodelis su tiksliomis instrukcijomis sau ir kaimynams kokį gėrimą ir kokiomis proporcijomis jūs mėgstate.

pilna/tuščia (on/off) – puodelis su indikacija, kuri reaguoja į skysčio temperatūrą ir atitinkamai keičia užrašą ant puodelio sienų.

tie, kurie dažnai geria arbatą, puodelyje pamirkydami arbatos maišelį, gerai žino, kaip nepatogu po to jį nugręžti, o padėjus ant lėkštutės, jis trukdo ant jos pastatyti puodelį. dizaineris jonas trampedach tam rado štai tokį paprastą sprendimą.

pasaulyje gyvena daug pesimistų, o krizės metu – juo labiau, todėl jiems rekomenduojamas pesimisto puodelis.

ultimate coffee cup (dizaineris david pier) puodelio esmė – svorio centras arčiau rankos, todėl gėrimo pojūčiai taip pat kiti.

starbucks puodelis – mielas, megztas, šiltas ir nuoširdus.

vienos savaitės (one week, autorius iohanna pani) puodeliui išskirtinumo suteikia puodelio vidinis reljefas.

o gal arbatos iš vyno taurės?

žinoma, radau čia ir vdu puodelį su arbatos maišelio etikete (tea bag).

dar vienas įdomus techninis sprendimas – arbatos maišymas ir nuosėdų atskyrimas (dizaineris florian dussopt, prancūzija). puodelio forma apačioje yra išplatėjanti, o į jo vidų įmetamas keramikinis kamuoliukas, kuris, sukant puodelį, juda dugne esančiame išplatėjime ir taip maišo arbatą su cukrumi.

dar vienas sprendimas arbatos maišeliui prilaikyti: