web

keistai žiūrėjau į beraščius blog’ų autorius, bet dabar jie man kitokie. renkantis iš beraščių ir veidmainių rašytojų, renkuosi beraščius, kuriuose aš matau žmones, o ne politinį verslą, savanaudiškus interesus, nukreiptus asmeninių poreikių tenkinimui. veidmainiai, tikslingai dirbantys savo tikslo link. nors aš ir nedaug laiko leidžiu blogosferos erdvėje, pasidalinsiu viena mintimi:

rudas kaip šūdas, bet musės neapgausi.

nesakau, kad visada yra lengva atskirti pelus nuo grūdų, bet visais atvejais tai apsimoka. kaip ir politikoje – kuo daugiau apsišikęs, tuo didesnis pilvas, o bmw vairuojami su pimpalu.

jau nebe daug internetui vergaujančių žmonių dar neužsiregistravę veidaknygėje (angl. facebook), kuri dar ir veidasnuke vadinama dėl to, kad tai yra nūdienos narkotikas. daug jau buvo baltinių suplėšyta diskusijose ir rašinėliuose apie facebook’o grupes, jų tikslingumą, naudą, vertybes ir užkulisius, o aš paliesiu tik vieną momentą – narių pritraukimas prisidengiant humaniškumu ir gerų darbų darymu stengiant suvirpinti būsimų narių širdis. grandininė reakcija prasidėjo – vienas narys nusiuntė pakvietimą į grupę keliems šimtams savo „draugų“, kiti dar keliems šimtams saviškių ir per trumpą laiką grupė jau turi keletą šimtų narių narių. pavyzdys – grupė „gelbėkime kaštonus“, kuri užsiima talkų lapų grėbimui organizavimui. mintis gera, humaniška, reikia pagalbos kaštonams, sutinku, bet kaip saujelė narių galės jiems padėti – parašyti kreipimąsi seimui/merui/velniai žino kam dar ir kas? tikiuos, kad labai nesuklysiu sakydamas, kad daugelis panašias nuoširdžias ir nevisai grupes iš karto paslepia, kad neterštų ir taip didelio eterio srauto.

kvaila galvoti, kad jei kolega ar draugas atsiuntė pakvietimą į facebook grupę, tai kad jo neįžeisti, prisijungsiu prie jos – primityvus žmogiškas bandos jausmas, bukas avių, kurių galvose tik vėjas švilpia, maigymas „tapti nariu“ – nei gali kuom padėti, nei ta grupė protingai ir tikslingai aktyvi. kitokia internetinių šiukšlių (angl. spam) forma.

tai štai, užsiregistravau į velomanai.lt – dviračių mėgėjų klubą. diskusijų daug čia neverda, bet ir visai mirusiu forumu jo nepavadinsi – kauniečiai reiškiasi, vilniečiai gan neaktyviai reaguoja. šiek tiek pasiskaitęs ir aš, kaip naujokas dviračių srityje, bandau diskutuoti, bet mano post’ai sulaukia gana greitos ir man keistos senbuvių reakcijos:

  • užuominos apie nelietuviškų žodžių rašymą ir bandymas pašiepti – mano galva, galima ir gražiai pasakyti, o ne bandant tyčiotis – tokios teisės jiems niekas nesuteikė;
  • supratau, kad forumo taisyklių laikymasis yra prioritetas nr. 1 – ne dviračiai, bet taisyklės čia yra iškeliama aukščiau visko. jų puslapis, idėja, jų ir taisyklės ir aš čia neprieštarauju, nors galiu turėti ir kitokią nuomonę, bet gal dviračiai ir viskas, kas su jais susiję, turėtų būti su aukštesniu prioritetu?
  • su aukštesniu punktu susijęs ir naujų temų rašymas – administratoriams atrodo, kad jos ne į temą, ne tokios arba dar kažkokios priežastys, kurios man taip ir lieka nežinomos, kai dingsta tavo užvesta tema. paieška naudotis moku, bet kad ji negelbsti – noras gauti informaciją lieka neišpildytas.
  • dėl taisyklių laikymosi gavau asmeninę žinutę, bet daug vėliau, nei tikėjausi. bet gavau.

gyvai susitikęs su keletu velomanų kauniečių jie man paliko šiltą įspūdį, kaip ir keletas vilniečių, su kuriais susipažinau. matyt, kad normalūs žmonės ir elgiasi atsakingai ir velomanai.lt diskusijų forume neužsiima asmeninių problemų paieška ar asmeninės realizacijos paieškomis.

man patinka bendrauti su šiltais žmonėmis, padėti jiems kuo galiu ir pačiam sulaukti iš jų pagalbos, bet noras dalintis turi būti abipusis, kaip ir futbolas žaidžiamas ne į vienus vartus, o į dvejus. čia ne mano paverkšlenimas, nei prieš vieną iš velomanų nieko blogo neturiu, turiu tik savo nuomonę jų atžvilgiu.