politika

aaa, šitą patį, eeeee, žinote, nuuuuuu, kaip būna, vis dėl to aš manauuuuuu, kad jooooooo, aš girdėjau, nes man taip sakė, neeeee, kalti teisėjai, žulikai jie, kalti kaip ir pedofilai sugriovę lietuvą. aš turiu daug patirties, todėl čia tik prielaida, nes remiantis ekspertais, aš galiu jais remtis, kaip atsakingais žmonėmis. mūsų ekonomikai reikia būtent to, ką aš jau keletą metų iš eilės kalu. aš taip ir sakiau.

išsamus interviu baigtas.

galvoje užstrigo k.brazauskienės citata, kad jis – bailys. tada neatrodė, kad tie žodžiai turi pagrindo, bet tai buvo naujas žodis politikos padangėje. visa tai buvo dar prieš rinkimus. praūžus seimo rinkimams prasidėjo gražbyliavimas, papildantis išankstines socdemų lyderio (?) pagyras. vieną dieną butkevičius lyg ir stato atominę elektrinę, kitą dieną per naktį matyt susapnavęs geležinį dujų terminalą, lyg gedimino pilies talismaną vilką, jau gerbia patariamojo referendumo žmonių nuomonę. anądien jį, lyg eilinę stoties mergužėlę, suvedžiojo neįvardinti advokatai, o ne šiaip kubilius.

aš ilgą laiką galvojau, ką jis man primena. vis gi prisiminiau – filadelfijus iš radioshow.

o šiandien vakare aš prašvitau. jis man asocijuojasi su vienu personažu ne savo turiniu, bet elgesiu. štai jis:

pradėjo anksti temti, o rytais jau apčiuopomis tenka ieškoti virdulio jungiklio. periodinis laiko zonos postūmis nervingai jautriam visuomenės sluoksniui žada sudaryti rimtą konkurenciją pilnaties periodams. lietus įsibėgėja ir pradeda vis dažiau merkti kojas, o taip laukiama bobų vasara nieko nebestebins minusine temperatūra, kaip tapo įprasta gyventi rudeninių vėtrų respublikoje.

iš lovos išlipusi koja nepasiekia kažkur po lova esančios dulkėtos knygos, o vakarais nėra pakankamo šviesos šaltinio. parduotuvėje ieškant neekonominės lemputės vietoj jos tenka rinktis ekonomines, bet vienkartines, kapų žvakutes, tik šiais metais – viena daugiau. nors gal ir klystu, dar partijoms reikėtų. papildomos išlaidos šildymo sezonui.

reali istorija: atvažiuoja pasveikinti jubiliato gimimo dienos proga ir atsiveža pačio pigiausio vyno butelį stiklinėje taroje ir visiems giriasi, kiek daug šimtų kainuoja bmw m paketas. neadekvati situacija, kurios aš nesuprantu – pats gali mėgti ir vandenį iš balos, bet dovana turi turėti arba užuominą į pagarbą, ar saikingą humoro dozę. tęsiant mintį toliau man nesuprantama matyti žmones, kurie per vakarą prapila kone šimtą ar daugiau litų, bet kviečia pigiausią taksi – nelaikau to racionalumo, nei taupumu, o lyginu su tais prabangių limuzinų vairuotojais, kurie tamsiu paros metu važiuoja į dujų degalines. gal tai ir nebūtų taip svarbu, jeigu ne „toks brangus taksi“, lyginant su alkoholiui išleista suma.

štai kitas pavyzdys – sveikata. ne viską galima savalaikiai ir nemokamai išsitirti savo poliklinikoje, kaip ir valstybiniai stomatologai turi savų kokybės niuansų. mūsų neracionalus taupymas ne ten kur reikia neretai atsigręžia priešais mus – negrįžtami sveikatos pokyčiai už jokius pinigus nėra nuperkami.

ne vieno kasdienis įprotis už paskutinius grašius nuosavu automobiliu važiuoti į darbą, rūkyti cigaretes, darbe sėdėti tuščiu skrandžiu, bet neskaičiuojamos tos liežuvio sunaudojamos kalorijos, kaip yra sunku gyventi bei kokia jų atžvilgiu vykdoma neteisybė. tiesa, dar vienas šeimos automobilis iš bado sėkmingai rūdija kieme.

milijonai yra ne sutaupomi, o uždirbami.

purpurinio kedžio istorija, rodos, yra be pabaigos, kai teismo sprendimai nėra vykdomi, kaip ir istorija su sabonio boteliais neringoje. periodiškai vykstančius teisėsaugos veiksmus su gariūnais ir taksi firmomis belieka vadinti tik politine viešąja akcija, kurios staigus užbangavimas sugeba dar greičiau nurimti ir dingti. vilniaus meras zuokas su žadėtais 6000 lt atlyginimais ir pažadais apie sumažintas šildymo kainas rado argumentų situacijai pateisinti, o vidaus reikalų ministras palaitis pradėjo žaisti myliu-nemyliu žaidimą. liberalios politinės jėgos nevertos mano balso ir dėl kitų jų superinių ministrų neliberaliomis pažiūromis. prezidentė dalia neišku kuom užsiima, bet uodegos į snoro ir fntt reikalus nekiša. snoro istorija man negražiai kvepia ir primena graikų priėmimą į europos sąjungą. o ponia prezidentė koketuoja. prišalo ir uspaskich sprendimo priėmimas, o neva tai naivios ir neva tai aktorės jackaitės nėštumo afera uždaryta gėdingai simboline bauda. bent kaune teisėjai gandonešių įvaryti į kampą atsistatydino.

po viso to kaip ir nelabai yra pagrindo nei tikėti teismų objektyvumu, sprendimų teisėtumu ir teisingumu, o apie pagarbą jiems net nepagalvojau.