geriausi darbai lietuvoje

už akių užkliuvo interneto platybėse vaikščiojantis plakatas apie geriausius darbus jungtinėse amerikos valstijose (jav):

pabandysiu iš akies primesti lietuvoje egzistuojančius geriausius darbus (eiliškumas kiekvienam individualiai pasirenkamas):

 1. seimo narys, seimūnas – atostogos bet kada, kartais net ir su oficialiomis sutampa, atlyginimas neblogas, tarnybinis automobilis, nelimituota kuro kortelė, kadencijos pabaigoje liekantis apynaujis automobilis. rizika tik viena – jeigu perlenksi, nebūsi išrinktas kitai 4-ių metų kadencijai (pvz.: v.šustauskas), bet jeigu prie lovio elgsies protingai, amžinas lovys tau garantuotas.
 2. gydytojas, daktaras – kyšiai plaukte plaukia, tai galima spėti, kad ~2 atlyginimai prie esamo į pliusą – šaunus darbas, ar gi ne tiesa? žinoma, prieš tai reikia medicinos mokslus baigti kokia dešimtį metelių, bet turbūt tai atsiperka, o blogiausiu atveju jei esi geras specialistas medicinos srityje, europa tavęs laukia.
 3. statytinis įmonės direktorius – užtenka, kad įmonė generuotų nedidelį pliusą, o pasiteisinimas paprastas – krizė ir to užtenka. visą darbą dirba pavaldiniai, direktoriaus darbas formalus – ant įmonės dokumentų pasirašinėti. pozicija iš tiesų gera – niekas ant galvos (beveik) nesėdi, visa darbo diena – laisva, ėjimas į darbą – beveik bet kada, nes dažniausiai rytais būna „dalykiniai susitikimai“. atlyginimas geras, kur ir mobilusis ryšys nelimituojamas, įmonės kreditinė kortelė reprezentacinėms išlaidoms – gyvenk ir žvenk.
 4. marketingo vadovas – kūrybingi pavaldiniai gali padaryti viską arba beveik viską, o pagiringas rytas darbe vadiname kūrybine viršvalandine darbo erdve, todėl tai yra visiškai normalu. pareigų pavadinimas savaime nemotyvuoja rengtis solidžiai, todėl aprangos kodas yra tai ką radau spintoje ir kas svarbiausia – visa tai tinka! blogiausiu atveju tereikia įmonės reklaminį skelbimą laikraštyje ar internete patalpinti ir mėnesio darbas jau atliktas.
 5. it inžinierius/administratorius – jis visada piktas, nes jį pastoviai atitraukinėja nuo jo asmeninių darbų, nors atlyginimas mokamas už darbe esančių problemų sprendimą ir šalinimą. čia jau darbe reikia atsėdėti 8-ias valandas, bet rytinis kavos ar arbatos malonumas besikreipiančiuosius įmonės darbuotojus pasiunčiant velniop arba iš jų pasityčiojant – saldus malonumas.
 6. technikas-inžinierius – išvažiavau į objektą beveik visai dienas ir niekas nežino, ar į įmonės objektą išvažiavo, ar į asmeninę chaltūrkę, ar anksčiau iš darbo nusiplovė, kad galėtu su draugais pliaže lauko tinklinį pažaisti ir alaus išgerti. automobilis ir kuras įmonės sąskaita, kas šiek tiek kompensuoja ne tokį ir didelį atlyginimą, bet darbas iš „šono“ tai atperka.
 7. biudžetinės įstaigos vadovas – nei dirbti reikia, nei atsakomybės yra, o darbą tik politinės kryptys valdžioje įtakoja – smagu lengva ranka leisti mokesčių mokėtojų pinigus, ar ne?
 8. vmi/sodra vyr. specialistas – sėdi prie langelio, žiūri pro langelį. priiminėji fizinių arba juridinių asmenų pristatytus dokumentas, deklaracijas ir dar galima teisėtai juos apšaukti, jeigu randama klaidelė, nes tu esi dievas. čia toks natūralus kyšio reikalavimas. ir malonu, ir pelninga.
 9. toliau tęsiant kyšių temą – policija, kelių policija. net ne vienas anekdotas apie juos yra, o dabar dar ir baudos didesnės – kaip norėtųsi, kad jie visi būtų sąžiningi, bet deja, deja. aišku, niekas nepaneigs, kad iš tokių pinigų jie ir tarnybinius automobilius remontuoja, kurą pila, bet terpė papildomai užsidirbti čia yra gera.
 10. kunigas – visada neįpareigojantys santykiai, geri automobiliai, neišsenkamos maisto ir alkoholio atsargos, pastovus rėmimas tiek bažnyčioje šv. mišių metu, tiek ir proginėmis dienoms – laidotuvės, vestuvės, krikštynos – o čia jau ir vaikučiai pabiručiai…
 11. finansininkas – jeigu įmonė daro makles ar aferas, jis būtinai turės savo dalią.

pasilieku erdvę vėlesniam sąrašo papildymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.