gėlių priežiūra: ornithogalum thyrsoides

paskelbta: Birželis 1st, 2010 | autorius: bbzn | tema: gėlės | žymos: , , , | 13 komentarai »

naujas augintinis – ornithogalum thyrsoides, kurio lietuviškas pavadinimas – paukštapienė.

laistymas – vieną kartą kas 1-2 savaites po 1-2 stiklines vandens. šie augalai nemėgsta drėgmės, o per didelis jos kiekis gali privesti prie šaknų puvimo.

apšvietimas – paukštapienę reikia laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose ir šviesioje vietoje, patalpoje. tam labai gerai tinka butų viduje esančios palangės, kurios ilgą dienos laiką būna saulės pusėje.

šie augalai turi kamienus ar šaknis, kuriuose jie kaupia maistą. šių augalų žiedai yra užapvalintos šepečio formos. ornithogalum thyrsoides yra vidutinio dydžio augalas, užaugantis net iki 45cm aukščio. paukštapienė nėra amžinai žaliuojantis augalas, o per metus ji žydi net keletą kartų. kai kurios šių augalų rūšys yra nuodingos, o kai kurios rūšys yra naudojamos kaip daržovės.

panašūs įrašai:

 1. mažasis gėlių kraustymasis

13 komentarai on “gėlių priežiūra: ornithogalum thyrsoides”

 1. 1 gracija said at 13:12 on Birželis 1st, 2010:

  Ne pirmą kartą rašai apie augalus, gal žinai ką nors apie Bambukus? Turiu čia tokį vieną dovanotą žinoma jį dovanojo kaip puokštės dekoraciją vėliau pamerktas jis išleido šaknis, pasodinom, dabar bernelis prisiaugino vaikų pradėjo prie storojo stiebo priauginti lapai džiūti nežinau ką man su juo bedaryt…. Ar tą vaikiuką atskirti, ar išvis senąjį stiebą mesti lauk, ar ant saulės vasaros metu galiu jį laikyti, ar nepatinka jam, velniai žino paguglinau ir kažkaip atsakymo ne labai radau….

 2. 2 bbzn said at 13:37 on Birželis 1st, 2010:

  auginu ale bambuką, tai jis tiesiog plonoje vazoje su vandeniu egzistuoja, visada prieš saulę. galima ir žemėje jį sodinti, bet drėgmės reikalauja. jis taip pat tai džiuvo, tai ne, matyt periodiškai metų sezonais, bet vis dar laikosi, nors jokių atžalų (lyg ir) neleidžia. jeigu tau atžala trukdo, nupjauk ją, o jeigu ne, tai palik, turėtų augti ;) bet kokiu atveju jis maitinamas iš pagrindinio stiebo, tai jeigu jau jis užsilenks, tai ir atžalai bus amen.

 3. 3 bbzn » išsimokslinęs augalas said at 22:28 on Birželis 2nd, 2010:

  [...] vakarykščią temą, šiandien universitete buvo egzaminas, tai užmačiau štai tokį [...]

 4. 4 bbzn » žydintys paukštapienė ir lubinai said at 16:54 on Birželis 29th, 2010:

  [...] arba kitaip dar ornithogalum thyrsoides, jau žydi. nuo tada, kai prieš mėnesį ją įsigijau, pasikeitė tik tai, kad pradėjo žydėti, nors man norėtųsi, kad ji dar paaugtų, užvestų [...]

 5. 5 zofija said at 07:48 on Birželis 29th, 2011:

  nusipirkau jau žydinčią, vazonėlis mažas, kaip ir kada persodint gal žinot?

 6. 6 bbzn said at 08:16 on Birželis 29th, 2011:

  tiesa pasakius, aš augalus persodinėju bet kuriuo metų laiku, nes nepatinka maži plastikiniai indeliai. kiek teko persodinti, viskas prigijo, svarbu su laistymu nepersūdyti.

 7. 7 INGA said at 10:22 on Spalis 17th, 2012:

  sveiki man padovanojo gele ornithogalum thyrsoides su ziedu vienas ziedas baigia nuzydet ir tuoj zides antrasis ziedas.ar dalima ta pirma zieda nupjaut,nes negraziai atrodo.

 8. 8 bbzn said at 10:23 on Spalis 17th, 2012:

  žinoma pjauk, apačioje netoli žemės. taip ir reikia :)

 9. 9 violeta said at 11:57 on Vasaris 26th, 2013:

  laba diena, o kaip tas laisymas ornitogalum? Tai dideli kieki uzpilti ir po to nupilti? Juk dvi stiklines ti labai daug..

 10. 10 bbzn said at 21:56 on Vasaris 28th, 2013:

  stiklinės priklausomai nuo vazonėlio dydžio, bet geriau mažiau lieti, nei per daug. visiškai nelieti irgi nėra gerai, todėl geriausiai mažais kiekiais po truputį :)

 11. 11 Karolina said at 10:09 on Gegužė 1st, 2013:

  Sveiki,gavau ornithogalum thyrdoides.Buvo trys ,,šakelės“ su žiedais.Kitą dieną pamačiau,kad viena šakelė nulinkusi tai lengvai ją nugnybau,po dviejų dienų ir kita šakelė nulinko,dabar maždaug po savaitės paskutinė šakelė linksta.Ką daryti?Ar reiktų pagaliuko,kad prilaikytų tą šakelę su žiedais?
  P.S. Dažnai geltonija ir nudžiūsta lapai.

 12. 12 bbzn said at 12:57 on Gegužė 2nd, 2013:

  svarbu neperlieti, nes prasideda šaknų puvimas. pabandyk į kitą vietą ant saulutės ar pusiau saulėje pastatyti. jeigu stiebas linksta, pabandyk paremti, blogiau nebus. svarbu, kad pats augalas išgyventų.

 13. 13 Alvida said at 12:32 on Liepa 9th, 2013:

  Aš irgi ką tik nusipirkau šią gražią gėlę,bet nerandu tikslaus auginimo aprašymo.Ar jai reikalingas ramybės periodas,nes rašot kad ji nėra visžalė.Gal reikia kurį laiką palaikyti šalčiau.Parduotuvėj irgi tiksliai nežinojo,tik kad ji svogūninė.Mama kažkada sode augino paukštapienę,tik kitos rūšies,tai lauke ir žiemodavo.


komentuok