kraujo donorystė: 36-as kartas

šiandien buvau nacionaliniame kraujo centre, vilniuje, neatlygintinai priduoti kraujo. kas šį kartą nustebino, kad gavau sms žinutę, kad jau vėl galiu priduoti kraujo ir esu visada laukiamas. procedūra gerai žinoma: registratūra, pildai anketą, tada kitame kabinete iš piršto paima kraujo hemoglobino kiekiui ir kraujo grupei nustatyti, po to iš karto eini pas daktarą spaudimo pasimatuoti ir šiaip pakalbėti, vėliau eini jau prie kraujo priėmimo taško, kur tau paruošia plastikinius maišelius kraujui, išgeri arbatos ir į salę gultis kraujo priduoti. žinoma, visur su savimi reikia turėti asmens dokumentą. vyrai kraują gali duoti kas 60 dienų, t.y. kas 2 mėnesius.

žiniasklaidoje kartas nuo karto pasigirsta visokių neva tai aferų su krauju ir kraujo plazmą, bet jeigu bent vienam žmogui mūsų kraujas padeda – tai jau nuostabu, o teisėsauga turi dirbti savo darbą. panašus palyginimas būtų su automobiliu: kiek per juos atsitinka nelaimių ir žūva žmonių, bet mes vis tiek jais važinėjame.

neatlygintini kraujo donorai gauna ir dovanėlių – šį kartą gavau skėtį ir iš draugo iškaulijau gražų raktų pakabuką su kraujo centro emblema. kaip maža dovanėlė dar eina ir hematogeno šokoladukas. visada malonu ir sutinki linksmų ir nuoširdžių žmonių, kuriuos tu prisimeni kaip ir jie tave, o reikalui esant – gali padėti.

viso kraujo esu davęs 36 kartus, t.y. beveik 2 kibirus, o savijauta po kraujo davimo yra nuostabi, o nuotaika – tiesiog puiki, nes žinai ir jauti, kad padarei gerą darbą. ir dar žinau, kad šiandien vakare manęs laukia atvėsintas raudonas vynas.

13 komentarų on "kraujo donorystė: 36-as kartas"


 1. Saunu:)!

  Dar keturi kartai ir senatveje nusimato valstybine pensija, jei tik nenuims taupymo sumetimais:) O gal jau panaikino sita privilegija?

  As dar ilgai ilgai eisiu iki tokio skaiciaus…

  P.s. kur planuoji keliauti su siuo skeciu:)?

  Atsakyti

 2. pas mane dar keletas kartų yra mokamai duota, kai buvau studentas ir reikėjo $, bet iki 40-ies tikiuos datraukti 🙂 skėtis – praktiškas daiktas.

  Atsakyti

 3. Šaunuolis sveikintinas požiūris į netiesioginę pagalbą sergantiems, aš ir mielai prisidėčiau prie tokių poelgių deja fiziškai nepajėgi – nuo manęs jei bent 100ml. nugręžia jau alpstu arba pykina, tiesiog nesutvertas organizmas tokiems žygdarbiams 🙂

  Atsakyti

 4. ta pacia diena man irgi nebuna jokiu silpnumu, tik fiziskai stengiuosi nepersitempti:) (is patirties)

  na, o ryt, vietoj trukstamo kraujo dalies, cirkuliuos raudonas vynas, nes kraujas taip greit neatsistato 🙂

  svarbiausia – nepadauginti 😉

  Atsakyti


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.