„ausų“ veislė – trijuostė sansevjera

mano taip mėgiamo ir „ausimis“ vadinamo augalo pavadinimas – trijuostė sansevjera (lot. sansevieria trifasciata, o lietuviškai – karduotė), kuris yra kilęs iš vakarų afrikos, nigerijos. dėl lapų formos ir aštrumo, augalas dar yra vadinamas gyvatės augalu (snake plant), o japonijoje – tigro uodega, o lietuvoje – uošvienės liežuviu. sansevjera yra agavinių (agavaceae) šeimos augalas, kuris gerai auga šiltomis ir sausomis sąlygomis prie beveik bet kokio apšvietimo, todėl dėl lengvos priežiūros yra plačiai auginama tiek butuose, tiek ir komercinėse patalpose.

priežiūra: vasario-kovo mėnesiai rekomenduojama persodinti, bet tai daryti nebūtina kiekvienais metais. šio augalo šaknys nėra gilios, todėl sansevjeros auginamos plačiuose, bet negiliuose vazonuose. dažnai laistant lapai pradeda pūti ir tokiu atveju reikia juos nukirpti ir laistyti rečiau. vienintelis būdas „ausis“ numarinti – perlaistymas, todėl jį galima laikyti beveik nemirtingu.

dauginimas vyksta lapais, kurie jau būna išleidę nedideles šaknis.

šis augalas nėra jautrus apšvietimui, puikiai auga esant mažam apšvietimui, geriausiai jaučiasi pavėsyje.

todėl su nedaugeliu saulės šviesos, atsargaus laistymu ir teisinga temperatūra, šis augalas švytės ir bus jūsų patalpų puošmena.

3 komentarai on "„ausų“ veislė – trijuostė sansevjera"
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.