prisimename vaikystę – kmynų arbata

nežinau kaip kiti, bet aš prisimenu tuos tarybinius laikus, kai vaistų nelabai buvo, todėl tekdavo gydytis ir įvairiausiomis žolelėmis, tame tarpe – ir kmynais. kmynų arbata man visada patiko – ji ir skani, ir labai maloniai kvepia, dvelkia nostalgija. kur ir kam kmynai naudojami:

  • maisto gaminime kaip prieskonis, dažniausiai įvairiems kepiniams.
  • kaip vaistažolė, gydomasis augalas, yra priemonė virškinimo gerinimui. kmynai buvo žinomi ir vartojami gydymui jau plinijaus ir dioskorido laikais, o 812m. karolis didysis savo kapituliarijose įsakė kmynus auginti visuose ligoninių, vienuolynų ir karališkųjų sodybų soduose. užpilai iš kmynų žadina apetitą, gerina virškinamojo trakto organų veiklą, stiprina žarnyno peristaltiką, slopina jame vykstančius rūgimo ir puvimo procesus, mažina pilvo pūtimą. kmynuose esančios veikliosios medžiagos atpalaiduoja žarnyno, tulžies latakų ir šlapimo takų spazmus, gerina virškinimą, padeda užkietėjus viduriams, motinų, kurios krūtimi maitina kūdikį, pieno liaukų sekrecijai, o kmyno vaisiais liaudies medicinos žinovai taip pat gydo enteritą, dispepsiją ir kolitą. kmynais taip pat rekomenduojama gydyti nervų ir akių ligas, o jų sėklos yra naudingos medžiagų apykaitai reguliuoti bei pykinimui slopinti. arbata geriama ir nuo kosulio – ligonis lengviau atsikosti.
  • kmynų arbata – skanaus, švelnaus skonio arbata, šiltu oro metu dažnai vartojama atšaldyta. jeigu jaučiate spengimą ausyse, nuolatinį nuovargį, esate mieguisti – išmėginkite beveik visiems tinkamą kmynų arbatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.