dilgėlių lapų arbata

paskelbta: Birželis 30th, 2010 | autorius: bbzn | tema: arbata | žymos: , | 1 komentaras »

dilgėlė (urticae herba) yra augalas, kuriame yra daug kalcio karbonato pavidalu, todėl ji nėra pavojingas inkstams vartojant didelėmis dozėmis. dilgėlių pluošte yra ligninų ir celiuliozės polisacharidų su vitaminais c, k, e ir b grupės, kurie padeda pašalinti toksinus, o b karotinas pagerina regėjimą. taip pat dilgėlėse yra daug aminorūgščių, mikroelementų, kurie kartu su vitaminais stiprina ir gydo žmogaus organizmą. dilgėlių lapų arbata reguliuoja žarnyno veiklą, tinka gydyti avitaminozei, mažakraujystei, tulžies pūslės ir kepenų ligoms, skatina šlapimo išsiskyrimą (veikia diuretiškai), mažina kraujospūdį, gerina medžiagų apykaitą, stiprina organizmo atsparumą ir skatina žaizdų gijimą. dilgėlių arbata bei preparatai yra puikus vaistas nuo kepenų ligų ir inkstų akmenligės, šlapimtakių ligų, reumato, neurozės, šunvočių, sutrikusio virškinimo ir spazminio kosulio. dilgėlės, nors ir piktžolės, normalizuoja menstruacijų ciklą, mažina gausų kraujavimą per mėnesines, slopina ginekologinius uždegimus.

gryna dilgėlių arbata nėra skani, labiau beskonė, todėl ją kur kas maloniau gerti su vaistažolėmis, pvz.: ramunėlėmis. dilgėlių arbata nėra brangi, 20-ims pakelių dėžutė kainuoja 3-4lt.

panašūs įrašai:

  1. prisimename vaikystę – kmynų arbata
  2. skanus arbatų mišinys

1 komentaras on “dilgėlių lapų arbata”

  1. 1 bbzn » lengvumas said at 23:24 on Balandis 19th, 2011:

    [...] kai darai gamtini reikalą, ne sėdimoje pozicijoje, o toje vyriškoje, ir net mojuojant į visas puses, pataikai į klozetą – ta šlapinimuisi skirta skylė yra tokia didelė, kad pats į ją gali įkristi. nevaržomos laisvės pojūtis, lyg dalgiu pjautum dilgėles. nepamirštame – džiovintos dilgėlės yra vaistažolės, nors arbata jų beskonė; [...]


komentuok