pipirmėčių arbata

pipirmėtės (lot. mentha piperita) gėrimas suteikia malonų vėsinantį prieskonį, o arbata – gaivumo skonį. pipirmėtės preparatai gerina apetitą, virškinimą, skatina virškinimo liaukų sekreciją, veikia priešuždegimiškai, kompresai slopina skausmą, skatina tulžies išsiskyrimą, pasižymi antiseptiniu poveikiu, padeda pykinant, vemiant, inhaliacijoms vartojama sergant kvėpavimo takų ligomis, ramina centrinę nervų sistemą, smarkiai mažina kraujospūdį, o pernelyg šia arbata piktnaudžiaujantiems vyrams gresia potencijos sutrikimai.

pipirmėčių lapuose yra gausu eterinio aliejaus, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra mentolis, taip pat randama flavanoidų, šiek tiek vitaminų ir mineralinių medžiagų. pipirmėtės taip pat naikina bakterijas, jų arbata gali būti naudojama burnos ertmės skalavimams kaip dezinfekuojanti ir dantų skausmą malšinanti priemonė,  taip pat nemaloniam burnos kvapui šalinti.
pipirmėčių preparatų negalima vartoti sergant tulžies pūslės akmenlige arba alergiškiems pipirmėtei asmenims.

ši pipirmėčių arbatos dėžutė kainavo ~1,5lt.

Pipirmėtė, suteikianti gėrimui maloniai vėsinantį prieskonį, gali gana smarkiai sumažinti kraujospūdį. O pernelyg šia arbata piktnaudžiaujantiems vyrams gresia potencijos sutrikimai.

Tuo tarpu saikingai ir tikslingai geriama pipirmėčių arbata gerina apetitą, virškinimą, skatina virškinimo liaukų sekreciją, veikia spazmolitiškai, priešuždegimiškai, skausmą slopinančiai, skatina tulžies išsiskyrimą.

4 komentarai on "pipirmėčių arbata"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.