pipirmėčių arbata

paskelbta: Liepa 2nd, 2010 | autorius: bbzn | tema: arbata | žymos: , | 4 komentarai »

pipirmėtės (lot. mentha piperita) gėrimas suteikia malonų vėsinantį prieskonį, o arbata – gaivumo skonį. pipirmėtės preparatai gerina apetitą, virškinimą, skatina virškinimo liaukų sekreciją, veikia priešuždegimiškai, kompresai slopina skausmą, skatina tulžies išsiskyrimą, pasižymi antiseptiniu poveikiu, padeda pykinant, vemiant, inhaliacijoms vartojama sergant kvėpavimo takų ligomis, ramina centrinę nervų sistemą, smarkiai mažina kraujospūdį, o pernelyg šia arbata piktnaudžiaujantiems vyrams gresia potencijos sutrikimai.

pipirmėčių lapuose yra gausu eterinio aliejaus, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra mentolis, taip pat randama flavanoidų, šiek tiek vitaminų ir mineralinių medžiagų. pipirmėtės taip pat naikina bakterijas, jų arbata gali būti naudojama burnos ertmės skalavimams kaip dezinfekuojanti ir dantų skausmą malšinanti priemonė,  taip pat nemaloniam burnos kvapui šalinti.
pipirmėčių preparatų negalima vartoti sergant tulžies pūslės akmenlige arba alergiškiems pipirmėtei asmenims.

ši pipirmėčių arbatos dėžutė kainavo ~1,5lt.

Pipirmėtė, suteikianti gėrimui maloniai vėsinantį prieskonį, gali gana smarkiai sumažinti kraujospūdį. O pernelyg šia arbata piktnaudžiaujantiems vyrams gresia potencijos sutrikimai.

Tuo tarpu saikingai ir tikslingai geriama pipirmėčių arbata gerina apetitą, virškinimą, skatina virškinimo liaukų sekreciją, veikia spazmolitiškai, priešuždegimiškai, skausmą slopinančiai, skatina tulžies išsiskyrimą.

panašūs įrašai:

 1. dilgėlių lapų arbata
 2. prisimename vaikystę – kmynų arbata
 3. skanus arbatų mišinys

4 komentarai on “pipirmėčių arbata”

 1. 1 klink klink said at 21:26 on Liepa 2nd, 2010:

  kazkur matytas tekstas :)

 2. 2 bbzn said at 13:43 on Liepa 3rd, 2010:

  internetas visagalis ;)

 3. 3 Dija said at 19:14 on Liepa 3rd, 2010:

  Gal bandei gerti metas iberus pipirus :-)

 4. 4 bbzn said at 23:45 on Liepa 3rd, 2010:

  nebandžiau, bet ir nesinori tokios kombinacijos pabandyti :| ar tai iš viso geriama?


komentuok