jaukinu kavamedį

coffea arabica, o lietuviškai kavamedis, yra kilęs iš etiopijos – dar vienas lapuotas augalas kitų tarpe. kavamedžio lapai man primena kalatėjos lapus, tik yra labiau apvalesni ir žalesni, valties formos. pirma mintis dovanų gavus šį dailų augalėlį – kavos pupelės (nors kavos aš ir negeriu), bet dažnai jų tikėtis nereikia, geriausia ką galima tikėtis, tai kartą į kelis metus pamatyti jį žydintį baltais, stambiais ir kvapniais žiedais. laukiniai kavamedžiai užauga net iki 9-12 metrų aukščio, kai naminės jų rūšys tik ~1m.

kavamedžio priežiūra nėra sudėtinga, bet skirtingai nuo kitų gėlių ir augalų, jam patinka drėgmė, todėl perlaistymas jai negresia. laistyti reikia šiltu ir nerūgščiu vandeniu, todėl laistant lietaus vandeniu į tai reikia atkreipti dėmesį. kai kurie kavamedžių augintojau rekomenduoja kartais palieti ir geležies chelatu. nors kavamedis ir nėra reiklus augalas, bet kur kas reiklesnis už daugumą, nes jį reikia kas 2-3 dienas laistyti, karštomis dienomis lapus keletą kartų  per dieną apipurkšti vandeniu (kai kurie pataria tai daryti silpnu kalio permanganato tirpalu), jis nemyli skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių, bet šiluma jam yra būtina. kavamedžiai yra sėslūs, jiems nepatinka dažni vietos pakeitimai, nemėgsta būti sukinėjami.

standartiškai žemiausia kavamedžiams priimtina temperatūra yra 10 laipsnių celsijaus, o jiems priimtiniausia 16-29. kavamedžio dauginimas vyksta stiebais, nes jie jų daug išleidžia, o geriausia tai atlikti pavasarį. persodinti pageidaujama į pora metų kartą, tręšti tinka azalijoms skirtos trąšos ir tręšti 2 kartus per mėnesį. pagrindinė trąša kavamedžiui yra azotas.

jeigu kavamedis meta lapus, vadinasi jam netinka laistymas, apšvietimas arba temperatūra.

17 komentarų on "jaukinu kavamedį"
 1. Augo toks ir pas mus namuose. Iš kavos pupelės užaugintas. Bet labai sunkiai, skurdukas toks visą laiką buvo… Tikriausiai netiko ir vieta ir apšvietimas ir skersvėjis.

  Atsakyti

 2. maniškis ištisai toks – nei gyvas, nei miręs. ar lieju, ar nelieju, ta pati situacija. reikia keisti vietą, nepatinka jam dabartinė.

  Atsakyti

 3. aš saviškio nedaliejau ilgai, tai dabar irgi beveik be lapų :|. turiu vilties, kad ir pas mane atsigaus ;). jiems dar svarbu vieta, kurioje būna pastatytas vazonėlis, todėl tenka pakilnoti iš vietos į vietą, kol randa sau tinkamą vietą.

  Atsakyti

 4. sveiki aš taip pat auginu kavamedį jau metai kaip jį turiu, iki šiol vazonėlyje buvo jų 10 šiandien perskaičiau, kad blogai jiems kartu augti, tad persodinau ir išskirsčiau į atskirus vazonėlius 🙂 lauksiu ar nesupyks labai mano augaliukai dėl tokio pasikeitimo. 🙂

  Atsakyti

 5. Sveiki, auginu kavamedį jau keletą metų,bet jis numetė apatinių šakelių lapus.Tas šakeles aš nupjoviau. Liko lapeliai pačiame viršuje, kur jis pradėjo leisti naujas šakeles su gražiais lapeliais. Tiktai ilgai ieškojau, kol radau jam tinkamą vietą. Kažkoks kaprizingas augaliukas….

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.