saulašarė ožiuojasi

saulašarė (lot. drosera, angl. sundew) yra vabzdžiaėdis augalas, kaip ir musgaudis bei tuklė. prieš gerą mėnesį gautas dovanų, augalas ožiuojasi – buvo pradėjęs juoduoti ir nykti, kaip ir neišgyvenęs musgaudis. įtariu, kad priežastį radau – laistymas. laistymą nusivėdėjusiu vandeniu pakeitus laistymu distiliuotu vandeniu, situacija nebeblogėjo, o po truputį pradėjo gerėti. keletas saulašarės stiebelių pajuodavo ir nudžiuvo, o likusios toliau sėkmingai žalios. bent kol kas.

saulašarės, kaip ir dauguma vabzdžiaėdžių augalų, yra šviesamėgiai, todėl joms reikia parinkti šviesias vietas, o gavus pakankamai saulės šviesos, vabzdžiaėdžiai gausiai krauna patrauklius žiedus, kurių man dar neteko matyti. sausame ore saulašarių lapai išdžiūva, bet purkšti juos vandeniu nepatartina.

5 komentarai on "saulašarė ožiuojasi"


  1. mmm… aš tai labiausiai bijau dėl substrato , joms reikalingas purus (nesusispaudžiantis) substratas, o durpės turi būti naturalios , be priemaišų. o šioms maišiau iš to kas buvo namie : durpinis mišinys orchidėjoms, vermikulitas ir džiovinti kiminai, gal visgi sukrito ir per mažai oro šaknims, hm… beje šios saulašarės motininis augalas per vasarą išsibujojo , nors jau antrus metus gyvena pirktiniame aubstrate.
    beje, savo augalus lieju atbuliniu osmosu valytu vandeniu- nesiskundžia 😉

    Atsakyti

  2. kai pradėjau laistyti distiliuotu vandeniu, viskas susitvarkė :). bet vis tiek manau, kad jai reikia daugiau saulės, todėl taip ir padarysiu.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.