kraujo donorystė: 37-as kartas

2 mėnesiai praėjo greitai, laikas svorį mesti kraujo sąskaita, todėl šiandien apsilankiau nacionaliniame kraujo centre, žolyno g. 34, vilnius. prieš mėnesį vyriausybė panaikino neatlygintinos kraujo donorystės pensijas ir to sąskaita bus sutaupyta truputį daugiau kaip 300.000,00 litų, bet kita ranka partijų finansavimui lengvai išleido tik 4 mln. litų. kitas pakeitimas žolyno g. visai smulkus – donorams atsirado dar viena anketa, kurioje jis supažindinamas, kad kraują gali duoti kas 2 mėn., kad po kraujo davimo reikia pailsėti, pasėdėti 15 min. ir pan. – artėjame link amerikiečių, kur mikrobanginės krosnelės instrukcijoje parašyta, kad joje negalima džiovinti gyvūnų. 5-adienis, pacientų beveik nėra, o internetinėje svetainėje pasigedau darbo laiko.

niekaip nepasikeičiu savo senojo kraujo donoro pažymėjimo, nes dabar išduoda jau naujus, o maniškis ir taip gerai padėvėtas.

o už neatlygintiną kraujo davimą dovanų gavau hematogeno ir raudoną firminį krepšį pirkiniams.

10 komentarų on "kraujo donorystė: 37-as kartas"


 1. 1. Dėl tų pensijų panaikinimo, tai aš irgi skaitęs esu tamstos minimą naujieną, betgi ten paskutiniam sakiny paryškintom raidėm parašyta, kad su donorų pensijom nieko nebus daroma.

  2. Darbo laikas yra, ten kur ir turi būt:
  Donorams → Donorų priėmimo laikas 🙂

  Atsakyti

 2. mano supratimu, tai paskirtieji gaus pensija, o nauji – ne: „…taip pat asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka suteiktas garbės donoro vardas, – ir toliau bus skiriamos tokiomis pat sąlygomis, kurios galioja dabar, neribojant skiriamų pensijų skaičiaus per metus“.
  donoro pažymėjimas tik for fun, nereikia asmens dokumento priėmimo metu rodyti, o daugiau jokios naudos iš jo. aš jį naudoju todėl, kad po kiekvieno karto nueinu antspaudėlio užsidėti, nes jie turi tendenciją po to nesuskaičiuoti realaus kraujo davimo kiekio. donoro pažymėjimas nieko nekainuoja, tereikia tik nuotrauką nusinešti ir jie padarys.

  Atsakyti

 3. 🙂
  Nu reiks man kitą kartą knygelėj pažiūrėt, ar visi apsilankymai tvarkingai užfiksuoti. Kažkaip netikiu, kad galėjo ką nors nusukt 🙂

  O dėl tos pensijos ten tikrai gana dviprasmiškai parašyta, bet man vis tiek panašiau į tai, kad jokių pakeitimų su jomis nebus.

  Atsakyti

 4. man tikrai pasimeta, o ir kortelių pas mane ten daug jau užvesta, nes tai išvykose duodu kraują, tai pas juos – taip ir gaunasi po to, kad patys neatrenka skaičiaus. o dėl pensijos, pradžiai reikia iki jos dagyventi ir dar 40-imt kartų kraujo nemokamai priduoti :).

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.