šiaurinis vilniaus lankas dviračiu

velomanuose užmačiau įdomią atkarpą pasivėžinimu dviračiu ir šiandien nusprendžiau išbandyti. maršrutas toks: vilnius (mandarinas)-klevinė-maišiagala-karvys-pikeliškės-nemečinėlė-molėtų plentas-vilnius-geležinio vilko g., ateities g.-mandarinas. kadangi gyvenu šiaurinėje vilniaus pusėje, man labai patiko išvažiavimas iš miesto – tiesiąja į ukmergės g. ir visą laiką tiesiai plačiu 2-jų juostų plentu iki avižienių – vietos čia visiems užtenka. posūkis dešinėm prieš brc automobilių autocentrą ir iš karto vėl kairėn ir tiesiai pro klevinės kaimą maišiagalos kryptimi. kelias link maišiagalos nėra blogas nors ir smarkiai palopytas – lopas ant lopo, bet keblumų tai beveik nesukelia, jaučiami nedideli kelio nelygumai, sudūrimai ir lengvas kratymas. kelias iki maišiagalos sankryžos neprailgo – truputėlį kalnuota, aplinkui medžiai ir greitai bėgantys kilometrai.

ties maišiagala pasukus dešinėn pirma mintis:

kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę!
kKas jūsų grožei senobinei tiki?
kur toj puikybė jūsų pasidėjo?
kur ramus jūsų ūžimas nuo vėjo,
kai balto miško lapeliai šlamėjo
ir senos pušys siūravo, braškėjo?

(a.baranauskas, anykščių šilelis)

čia prasidėjo kalnelių virtinė – vienas po kito, ketvirtas po trečio ir t.t. šioje atkarpoje iš didesnių nuokalnių suskaičiavau tik 2, bet malonias, taip pat čia nebuvo jokių kelio lopų, nors pats kelias gal kiek ir siauresnis. jeigu iki tol važiavimas buvo daugmaž ramus, dabar teko į kalniukus „papompuoti“. ir taip iki molėtų plento. kalnelių čia buvo tikrai daugiau nei važiuojant sudervės kryptimi. kalnuotame kelyje buvo ir ką pamatyti: dešinėje pusėje dvi pelkės, kairėjo karvio ir kiti maudynėms pritaikyti ežerai, dalis kelio ėjo pavėsyje, dėl ko saulė taip smarkiai nedžiovino.

molėtų plentu kelias „betonke“ beveik visą laiką driekėsi nedidele nuokalne, todėl minti pedalus buvo kur kas maloniai, o ir atsipūsti buvo galima. rodyklė iki vilniaus 17 km, nors kelias tikrai neprailgo – kairėje pusėje kaukazo šašlykai, vėliau dešinėje pusėje didžioji riešė ir nauju plentu smagus kelias iki pačio vilniaus, geležinio vilko g. nuo didžiosios riešės pradėjau rinkti šviesoforus – iš 5-ių surinkau net 3: didžioji riešė-kalinas, didžioji riešė prie iki parduotuvės ir geležinio vilko g. ir akademijos g. sankryža. ateities g. iki mandarino su šviesoforais sekėsi tiesiog puikiai.

pradžiai ir pabaiga prie mandarino prekybos centro, fabijoniškių mikrorajone, vilniuje. įveiktas atstumas 55,55 km, maksimalus greitis 46,6 km/val., vidutinis greitis 32,4 km/val., svoris prieš 83,0 kg, grįžus – 81,1 kg, visos kelionės laikas 1:43 val., o 0,7 litro gėrimo buvo pats tas. pastebėjau, kad šis maršrutas yra populiarus dviratininkų tarpe, nes kelyje sutikau net 6-is dviratininkus, kurie visi važiavo priešinga nei aš kryptimi. man šis maršrutas labai patiko dėl patogaus išvažiavimo ir įvažiavimo į fabijoniškes.

5 komentarai on "šiaurinis vilniaus lankas dviračiu"


 1. Jū a velkam 😀
  Rimtai nesitreniruojant labai gera vieta sustoti pusiaukelėje prie Karvio ežero, priešingame gale. Ne tik vieta maudytis, bet ir šiaip gražu…

  Atsakyti


 2. manau smagiau būtų buvę važiuoti ne betonke, o senuoju molėtų plentu.
  šiek tiek keista matyti rekonstruotame Utenos kelyje važiuojančius dviratininkus, nors yra įrengtas dviračių takas. matyt sportininkmas ir prijaučiantiems juo važiuoti nelygis?

  Atsakyti

 3. kad ir koks takelis bebūtų, plentininkams reikia kelio asfalto – lygaus, be sudūrimų, kalniukų ir bortelių, nes minant >30 km/val. greičiu po tokių takelių liktų tik aštunkės iš ratų, nes takeliai pritaikyti mėgėjams.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.