internetinio dienoraščio vertė

vieni internetiniai dienoraščiai, aka blog’ai, yra populiaresni, o kiti – nelabai. nėra lengva pasakyti kas tai įtakoja – vieni sakys, kad temos, kiti – marketingas ar reklama, o tik nedaugelis pagalvos apie verslą. viename fantastiniame filme matytas vaizdas: žmonės moka pinigus už tai, kad girdėtų, kaip juos giria. rašyti blog’ą sau yra viena, o rašyti kitiems – dviveidiškumas. internetinių dienoraščių rašymo verslas lietuvoje nėra populiarus, nedaugelis svetainių gali pasigirti dideliu lankytojų srautu, kurie per mėnesį kažkiek prispaudžia reklaminių užsklandų, patalpintų autoriaus blog’e. man rašymas atima nemažai laiko, vidutiniškai ~1 valandą per dieną, kurią kiti sėkmingai skiria pietų miegui ar kiurksojimui prie žydrojo ekrano – toks jų uždaras dienoraštis. rašyti tai, ko nori masės, iš dalies yra talentas, kaip ir ne kiekvienam sekasi savo verslą pradėti, bet toks rašymas yra nutolęs nuo autoriaus kaip minimum per 2 žingsnius: grynakraujiškumas ir tiesa. deja, net ir pats rašymo stilius būna ne žmogaus autonominis, o „sutagintas“, pritaikytas paieškoms sistemoms, o ne savo individualios nuomonės pateikimui. blog’ai prarado asmeniškumą ir nuo žmogaus transformavosi į komerciją.

štai kaip sekasi mūsų kaimynams rusams:

15 komentarų on "internetinio dienoraščio vertė"


 1. O kaip rašyti dienoraštį tik sau? Jeigu rašai viešoje erdvėje, tai nori nenori, gaunasi, kad ne tik sau… o tas populiarumas tai laikinas – kol rašai tol populiarus. Nustosi ir niekas neatsimins. 🙂

  Atsakyti

  1. rašau dėl to, kad man tai patinka + turiu laisvo laiko, kurio anksčiau nebūdavo. padiskutuoti ir išgirsti kitokią lankytojų nuomonę visada yra vertinga, nes yra iš ko pasimokinti ir pažiūrėti į dalykai kitomis akimis. komentatoriai – tai dopingas blog’eriui. bbzn.lt statistika nėra didelė, o google page rank tik 2.

   Atsakyti

 2. Normali statistika – 100 unikų per dieną, kaip rašant dėl savęs tikrai gerai 🙂
  O PR tai atgyvena – berods Google net nebe atnaujina.
  Dėl rašymo kitiems, kažkaip neaišku pasidarė. Galima pvz?

  Atsakyti

 3. štai pavyzdys: sėdint internete galiam susirinkti info, kokios temos yra populiarios, pvz.: nedarbas, politika, grybauskaitė ar cžv kalėjimai ir tomis temomis rašyti, įterpiant į turinį paieškos sistemoms tinkamus linksnius, vardus bei pavardes ir frazes. suprantama, kad be paties niekam neįdomu, kaip rytais valaisi dantis sėdėdamas ant puodo ir kokias mintis tame procese generuoti, nes ir turinio ne visada gausiai tame būna, o tokios mintys pačiam gali būti labai svarbios ties istorine prasme, tiek brangios ir ateitimi.

  Atsakyti

 4. Tai čia ne rašymas kitiems, bet pinigų darymas jau 😀
  Beje, aš dėl to, kad suprasti, kaip veikia atnaujinta google paieškos sistema, kartais darau eksperimentus ir pas save. Manau dauguma supranta, kur mano pasižaidimai su google or ku mano įrašai. Bet iš to aš neturiu naudos o ir stengiuosi, kad į akis nekristu.
  O šiaip tie visi kuriantys turinį dėl užmokesčio tai XXI amžiaus rykštė – turinio prigeneruojame tiek, kad nė goole nebesugeba apdoroti, o vertė tam visam turiniui nulinė 🙁

  Atsakyti

 5. Manau pati sąvoka dienoraštis pasako, kad reikėtu rašyti, kas jo autoriui svarbu ir aktualu.
  O lankytojų kiekis priklausys nuo turinio ir reklamos, bet tikrai ne lankytojų kiekis parodo blogo vertę ir jo turinio unikalumą, naudingumą ir tt.

  Atsakyti

 6. Kodėl reklama = komercija? Jei puslapis, net google add’ų neturi. O reklama pats daraisi, kur čia komercija? 🙂
  Ir kas man iš to, kad google praindeksuos turinį? Na taip kiek žinau google botas copy paste nemėgsta, bet mano manymu lankytojai yra tie kurie grįžtą ir jiems įdomu, o ne tie kur užėjo, pamatė daug teksto išsigando ir daugiau negrįžo 🙂

  Atsakyti

 7. Manau verčiau rašyti apie tai, ką skaitys mažas procentas žmonių, nei bandyti įtikti masėms. Galbūt tiems keliems žmonėms, kurie supras tavo rašymą, padaryti didesnę įtaką nei visai popso liaudžiai kartu sudėjus..

  Atsakyti

 8. Manau, kad viešoje erdvėje niekada nerašysi tik sau, nes skaitysi ne tu vienas. O kad blogą`ai tapo komercija, tai manau kiekvienas užsidirba kaip išmano. Juk jei gali už investuotą valandą gauti pinigų, tai kodėl gi ne. Ypač jei turi gabumų rašymui 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.