ir pilaitėje gyventi galima

kadaise, dar atmenamais laikais, kai aš važiavau pro vilniaus pilaitę (čia toks vilniaus mikrorajonas kiek tolėliau nuo miesto), ji buvo skurdi savo tarybiniais pilkai nykiais penkiaaukščiais, o naujausias pastatas joje buvo rimi prekybos centras. kelias iki pilaitės buvo prastas, siauras ir nutrupėjusiais šonais, vėliau kelią iki priemiesčio sutvarkė, bet pilaitė taip ir liko tamsus miestelis.

šiandien dviračiu neskubėdamas sukdamas ratą pro avižienius, sudervę ir pilaitę, šį vilniaus priemiestį pamačiau visiškai kitokį – nauja plati gatvė, gražūs gyvenamieji daugiabučiai, sutvarkyta aplinka, šalia matoma vilniaus panorama – ir visa tai pilaitėje, kuri šalia pastatė ir kitokį suvokimą apie šį miesto pakraštį, kaip kadaise savo įvaizdį pakeitė ir užupis. man patiko, pagalvojau, kad norėčiau pilaitėje gyventi – naujas ir gražus miestas su greitu susisiekimu iki vilniaus centro, o iš bėdos ir pėsti ne taip jau toli ir eiti. per paskutinius kelerius miestus miestas su savo apylinkėmis labai pasikeitė, ne viską spėju greitai ir pamatyti. pavydžiu naujos pilaitės gyventojams, nes ten ne tik gražu, bet ir miela, ir visa tai už mažesnę nei buto perkūnkiemyje, kainą.

dviračiu man šiandien gavosi 49,64 km ir iki lazdynų atvažiavau 29,6 km/val. vidutiniu greičiu, maksimumas buvo 53,7 km/val., o vėliau leidau sau pailsėti, pariedėti ir pasvajoti, todėl grįžus vidutinis greitis buvo 22,3 km/val. ir viso laikas 2:13 val. svoris nuo 81,9 kg sumažėjo iki 80,9 kg, o „pasiplėšyti“ teko tik ant šeškinės kalno ukmergės g. smagiai praleistas laikas su mintimi, kad vakarais trumpomis rankovėmis dviračiu važiuoti jau yra per šalta.

naujos pilaitės statybos kadaise atrodė taip:

o mano šios dienos maršrutas buvo toks:

4 komentarai on "ir pilaitėje gyventi galima"


  1. del kainu Pilaiteje suklydai, ne taip jau cia ir pigu 😉 bet gyvent cia tikrai galima, netgi gera, salia keli ezeriukai, parkas, viskas pasiekiama pestute. Tik jei neturi vaiku, gali uzknisti kaimynai, arba aplinkos ikveptas pats patapsi jaunu teveliu, cia tai madinga :D:D
    Kai kita karta cia uzsuksi, pranesk

    Atsakyti

  2. Kažkur skaičiau, kad Pilaitėje niekada negyveno žmonės (skirtingai nuo kitų Vilniaus rajonų, kur buvo seni kaimai). Todėl dabar ten ilgais rudens ir žiemos vakarais tarp ilgų namų eilių gūdžiai stūgauja vėjai atklydę iš aplinkinių laukų…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.