gaivios gyventojų buitinės atliekos laiptinėje

keletas mėnesių, kai judėjimą namo liftu pakeitė lipimas laiptais – mielas ir raminantis užsiėmimas niekur neskubantiems ir netgi labai skubantiems piliečiams savitvardai ugdyti.  lipant laiptais būna apie ką pamąstyti, pro langus pasidairyti ir kaimynų katiną, dažnai ant laiptinės stogelio tupintį, pašnekinti.

dažnas mano tokio pasivaikščiojimo kliuvinys – kaimynų, laiptinės dalininkų, buitinių šiukšlių maišuose arba šiukšliadėžėse laikymas ant laiptų, kurie atskleidžia ne itin malonių kvapų gamą visai laiptinei ir tiems, kurie nori to ar nenori, turi ja naudotis – trumpiau tariant, visiems. ilgalaikio vaikščiojimo metu pastebėta, kad net laipteliai nuo gaivių kvapų šaltinio sulčių patamsėję – kaip prie atliekų konteinerių, stovinčių kieme. keistai man atrodo tokie žmonių poelgiai, nes visi butai suprojektuoti taip, kad turėtų po balkoną, į kurį galima tempti beveik ką nori, kur atviras oras išsklaido kvapus, priklausomai nuo jų koncentracijos. įtariu bites – nes kas kita kaip kaimynų nuodijimas, nes norint išmesti šiukšles reikia net/tik 20 metrų nueiti pirmyn ir tiek pat – atgal. sunku eiti, sunku liftu važiuoti, nėra laiko, o kuras labai pabrangęs – ne ne ne. o kaimynai akyse tobulėja – dabar šiukšles krauna ne ant 3-io laiptų prie savo buto durų laiptelio, o už kampo, kad nė vieniems kaimynams nuo lifto aikštelės nesimatytų – laiptinė „u“ formos. būtų naivu tikėtis, kad jie „pagalvojo“, nes jeigu būtų tikrai pagalvoję, nebūtų taip ir toliau elgęsi. antroji šiukšlių versiją orientuota į komposto gamybą/šiukšlių raugimą, nes ir patys pamiršta jas išnešti, nes jos už kampo ir nesimato.

sunku tokį reiškinį užvadinti – tingėjimas, gyvenimo optimizavimas, „uždėjimas“ ant visų, protinis išsekimas, degradacija, matyt tik sau po nosimi ar kas kita, bet aš tokį reiškinį tik su neigiamomis emocijomis sieju. ir liūdnomis. o iš pažiūros atrodo normalūs ir padorūs kaimynai.

7 komentarai on "gaivios gyventojų buitinės atliekos laiptinėje"


 1. Senuose daugiabučiuose būna laiptinėse toks vamzdis, į kurį galima viską mesti ir šiukšlės pačios nukeliauja į konteinerį apačioje. Tik dėl kvapo nė kiek ne geriau.

  Atsakyti

 2. Gal padėtų pasikalbėjimas? Arba raštelis iš bėdos? Nes žmonės gali būti įsitikinę kad laiptine niekas nesinaudoja ir jie niekam netrukdo…

  Atsakyti

 3. mano kolega pasiūlė tokias alternatyvas:
  Šiai problemai spręsti yra du būdai.
  1. „Timūras ir jo būrys“. Kiekvieną kartą lipant žemyn pakeliui surinkti visus šiukšlių maišus ir išmesti į konteinerį.
  2. „Teisingumo ranka“. Kiekvieną kartą einant pro šalį surinkti užkištus šiukšlių mai…šus ir pastatyti kaimynam prie slenksčio. Kiekvienam po lygiai.
  2 kitas variantas – „Neapykantos sėkla“: visus maišus sustatyti vienam kaimynui.

  o aš juos kuriam tai laikui buvau su tokiu a4 formato plakatu lifte pagydęs: „džiaugiamės mūsų kaimynais, kurie kas dieną mūsų laiptinę ir drabužius pamalonina buitinių atliekų smarve. didelis jiems AČIŪ“.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.