dažytų lapelių fitonija

ruduo ir dviratį palengva keičia kitas mano mėgiamas užsiėmimas – augalai. šiandienos mano laimikis – veršafelto fitonija (lot. fittonia verschaffeltii), dar kitaip vadinama nervų (angl. nerve plant) arba dažyto lapo (angl. painted net leaf) augalu. fitonija su nervais bendro turi tai, kad jos lapai yra išvagoti lyg nervai, savo gyslomis primenantys tinklą, o dažytų lapų augalo pavadinimas dar lengviau nuspėjamas – jos labai žaliai sodrūs lyg būtų tik ką nudažyti. šis augalas yra akantinių (lot. acanthaceae) šeimos augalas, kurio aukštis yra 5-10 cm. šių augalų lapų spalva ir jų raštai bus tipiški tik jiems gaunant pakankamai šviesos, bet jo nereikia laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, o geriau pasirinkti sviesią arba pusiau šešėlinę vietą.

fitonijos priežiūra reikalauja daugiau dėmesio nei daugumoje mūsuose pasitaikančių augalų. šiam daugiamečiui ir žemaūgiui žoliniam augalui patinka drėgmė, nes jis yra kilęs iš drėgnų bolivijos, kolumbijos bei peru miškų. šį, svyrančiais stiebais pasižymintį nediduką vijoklinį augalą, reikia saikingai laistyti minkštu vandeniu ir neleisti žemei išdžiūti, o oro drėgnumo lygis turi būti aukštas, myli dažną purškimą vandeniu, taip pat jį galima pastatyti į padėklą su vandeniu.

fitonijos yra šilumamėgės ir joms nepatinka temperatūros svyravimai. nors ne vienas augintojas-sodininkas-daržininkas pataria visus augalus vasarai išnešti į balkoną ar gryną orą, fitonijoms to taikyti nereikėtų, nes augalas nepakenčia nei skersvėjų, nei vėjo, nei dienos ir nakties temperatūrų kaitos, kas pasireiškia greitu lapų metimu – beveik kaip ir kavamedis.

persodinti reikia retai, kas 2-3 metus, vadinasi vieno augalo persodinimo terlione bus mažiau.

fitoniją aš laikysiu šalia kavamedžio, nes abu vienodo lepumo, o laikui bėgant galėsiu pasakyti, kuris iš jų lepesnis.

Komentarų: 1 on "dažytų lapelių fitonija"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.