mes robotai – kaip ilgai dar laukti?

mes, tikriausiai, to nebesulauksime. gera to iliustracija yra filmas „geležinis žmogus“ (angl. iron man) – žmogus, kurio kūne plaka ne žmogiška širdis. dabartinė mūsų laikmečio visuomenė prisotinta individais su sutrikusiais vidaus organais – kepenys, širdis, inkstai, plaučiai, kurie nėra išgydomi, kartais persodinami, o dažniausiai palaikomi medikų ir vaistų pagalba. argi ne šaunu būtų, jeigu pacientui su sutrikusia kepenų veikla, jas pakeistų robotizuotu įrenginiu, kuris visomis prasmėmis n+k kartų yra „geresnis“ už gimtąjį – jis negestų, būtų lengvas ir tvirtas, atsparus temperatūrų ir kraujospūdžio šuoliams ir neriboto termino garantija (angl. lifetime warranty). tokia svajonė ne vieno pasiturinčios personos svajonė, o paprastiems žmonėms – utopija.

pati mintis, kad kita gali pakeisti esamą geriau, įsibėgėja. štai kad ir vaistai – vieni jų gali tiesiog atlikti savo funkciją, pvz.: mažinti širdies kraujospūdį, kai kiti prie pagrindinės funkcijos dar ir stiprina širdį, normalizuoja jos darbą, mažina vėžio susirgimo galimybę ir t.t. – stebuklingi vaistai be šalutinio poveikio, o su pridėtine verte. kai tai sužinai, nenorom pagalvoji, kad geriau gyventi vaistais, nei kad be jų. aš jau matau kitą šios ateities viziją – mes gimsime sveiki, tokiais ir liksime, bet avarijos ir sužalojimai neleis mums u-miršti, kad robotai gyvena mumyse, gyvename ir mes. laukiame to, nes kitos alternatyvos nėra.

iliustracija iš filmo „geležinis žmogus“.

2 komentarai on "mes robotai – kaip ilgai dar laukti?"


  1. Na tu čia ir giliai jau užkapstei 😀 Bet jeigu jau tema apie dirbtinius organus užgriebei, tai rekomenduoju neblogą fantastinį filmą „Repo Men“, kurio siužetas susijęs su „robotizuotais“ žmonių organais. Iš pradžių filmas atrodo tarsi lėkštas „action movie“, bet atidžiau pažvelgus, iškeliamos tikrai rimtų diskusijų vertos mintys 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.