atlyginimas pagal tautos moralę

tuo metu, kai darželių auklėtojos kovoja dėl kelių skatikų, o lietuvos premjeras andrius kubilius palaiko siūlymą dėl valstybinių institucijų atlyginimų subordinacijos, kai tuo tarpu estai varvina seiles į kaimynų suomių atlyginimus, o viskas prasidėjo nuo ignalinos atominės elektrinės. skirtumai žvėriški. grįžtant prie vieno iš aukščiau paminėtų straipsnių, lietuvos bankas nėra valstybinė įstaiga, nors jo tiksluose  parašyta:

Lietuvos bankas yra Lietuvos Respublikos centrinis bankas, kurio pagrindinis tikslas – palaikyti kainų stabilumą. Siekdamas šio tikslo Lietuvos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės įstaigų.

o valdybos pirmininko skyrimas ir atskaitomybė yra:

Lietuvos banko darbą organizuoja valdybos pirmininkas. Lietuvos banko valdybos pirmininką penkeriems metams skiria Seimas Prezidento teikimu. Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius devyneriems metams skiria Prezidentas Lietuvos banko valdybos pirmininko teikimu.

tai kaip tada lietuvos bankas  nepriklauso vyriausybei, bet vyriausybė (seimas) skiria lietuvos banko pirmininką?

wikipedia apie valstybines įmones sako:

Įmonė yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo. Valstybės įmonės pavadinime turi būti jos teisinę formą nusakantys žodžiai „valstybės įmonė“ arba šių žodžių santrumpa „VĮ“. Valstybės įmonė yra iš valstybės turto įsteigta arba įstatymų nustatyta tvarka valstybei perduota įmonė, kuri nuosavybės teise priklauso valstybei ir jai perduotą ir jos įgytą turtą valdo, naudoja bei juo disponuoja patikėjimo teise.

reziumė: vis tik būdama valstybine pagal savo kapitalą, valdymą, tikslus ir atskaitomybę, dar nereiškia kad ta įmonė yra „valstybinė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.