aukštasis ramdis: reakcija į vėsų orą

aukštasis ramdis (lot. aeonium arboreum) – senas mano gyventojas, kuris su manimi iš atkeliavo iš saulėtos kretos. auga jis gerai, labai mėgsta šilumą ir tiesioginius saulės spindulius – vis tik jis pietų augalas. šio augalo pavadinimas yra kilęs iš graikų žodžio „aionois“, kuris reiškia nemirtingumą, amžinumą, kas puikiai atspindi šio augalo savybes. ramdis yra sukulentų šeimos atstovas. aeonium priežiūra paprasta – vasarą ne per dažnai palaistyti, o žiemą – beveik nelaistyti. žiemos periodu geriau pamiršti laistyti, negu laistyti arba perlaistyti. pasirodo, ramdis dar ir žydi, bet pas mane per ~5-ių metų auginimo periodą, jis dar nė karto nežydėjo.

ramdis auga ant vieno stiebo, viršūnėje pradėdamas šakotis, todėl nulaužus nedidelį ūgliuką, taip galima augalą padauginti. apatiniai lapeliai, ypač esantys pavėsyje, dažnai nukrenta ir į tai nereikia kreipti dėmesio, svarbu, kad pats augalas gautų pakankamai tiesioginių saulės spindulių. aeonium lapų forma – kaip įprastos gėlės, kurie eina ratu. atvėsus orams ar negaunant pakankamo kiekio saulės spindulių, šio augalo lapai vietoj tamsios, beveik juodos spalvos, pasidaro žali, kas nutiko ir maniškiui, kuris gyveno balkone, o nukritus lauko temperatūrai, pusiau žaliai-juodas gryžo namo ant palangės.

4 komentarai on "aukštasis ramdis: reakcija į vėsų orą"


  1. Aš šios gėlės ūgliuką parsivežiau pavasarį. Ilgą laiką galvojau, kad neprigis, nes nemoku auginti. Bet suklydau. Laikau saulėtoje vietoje ant palangės ir džiaugiuosi gražiu, neįprastu augalu.
    Labai džiaugiuosi, kad galiu internete rasti visą man reikalingą informaciją apie augalus, jų sodinimą, priežiūrą.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.