turistinis žygis dviračiu į žeimių dvarą

dviračiu po lietuvą – vdu menų centro organizuojamas dviračių žygis į žeimių dvarą įvyko. nors mūsų buvo tik 12 piliečių, laikas neprailgo, nors nuo kauno pilies iki dvaro važiavome virš 5-ių valandų ir tai tik 50 km. kadangi žmonės buvo su įvairia technika ir įvairaus mažiau – nuo jaunų studentų, iki pensininkų, tai viską nurašiau ant meno – tokie jau tie žmonės arba stengiantys tokiais atrodyti, bet jie 100% vėjavaikiai. miesteliai ir vietovės, pro kurias važiavome: vytėnai, domeikava, lapės, drąseikiai, batėgala, kulva, ručiūnai, žeimiai.

šilainių kalnas kaune mums pakišo koją – pradurta padanga ir neplanuotas ilgalaikis sustojimas kamerai lopyti.

kelias gražus – palei palčiai nerį, o tokis vaizdas tikrai daugeliui nėra kasdienis. bendromis pastangomis sutvarkę tą kaliošą, mes judėjome toliau – tik su kokiomis 5-iomis pertraukomis iki pačio dvaro. o jis štai toks:

dvaras apleistas, bet remontuojamas, puikiai savo esybe tinkantis menui priglausti:

iki vietos dasibeldžiau vidutiniu 18,8 km/val. greičiu, todėl gryžtant teko padirbėti, o išvažiuojant iš dvaro – žeimių bažnyčia:

gryžtant teko „dirbti“ – žemesnis bėgis per lengvas, tai teko aukštesnį kankinti. kelio danga prie batėgalos išvažinėta traktorių, nors nėra labai prasta, jei ne šūdų kvapas aplinkui, kur tik besidairysi ir taip keletą kilometrų. jos toks aštrus ir gaivus, jaučiasi, kad šviežias – motyvuoja judėti pirmyn. kita nemaloni kelio atkarpa buvo lapės-kaunas, kur eismas intensyvus, o kelias ne tik nėra labai platus, bet vietomis dar ir duobėtas. palyginimui su vilniumi – nemenčinės plentas.

bendras kelionės atstumas, pirmyn ir atgal, man gavosi 94,85 km, važiavimo laikas 4:03 val., vidutinis greitis pirmyn 18,8 km/val., bendras vidutinis greitis – 23,4 km/val. buvo smagu, pakartočiau dar kartą.

9 komentarai on "turistinis žygis dviračiu į žeimių dvarą"


  1. smagu buvo tose vietose pasižvalgyti :). o didžiosios po taško nerašau dėl tokio rašymo stiliaus – senas ir galbūt blogas įprotis.

    Atsakyti

  2. Beto jeigu nežinojai, tai tuo kelių vykdamas pravažiavai aukščiausią Lietuvos vietą. 🙂

    Nežinau ar pameni gerai visą maršrutą, bet nuo Bategalos nuvažiavus, po posūkio į Čičinų kaimelį, truputį kalnų pakilus, prie A. Kulviečio paminklo, prieš tokį gan nemažą nuokalnė 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.