naujo alaus degustacija (atnaujinta)

bandymų poligone 3 nauji, man neragauti alūs – kalnapilio medutis ir kaštonų bei švyturio memel-brau.

pirmasis atidarytas butelis buvo kalnapilio medutis – taip, medaus skonis jaučiamas, bet ne to natūralaus ir tiršto, bet to skysto sintetinio. tikrą ir natūralų medų naudoju kiekvieną darbo dieną kartu su medumi, todėl jo skonį gerai žinau, o sintetinio – gerai prisiminų iš vaikystės. medaus skonis aluje man pasirodė aštrus, tokio daugiau vieno butelio neišgersi, jis tik paskanavimui. kuo toliau bebaigiant šį alaus butelį, tuo skonis bjaurėja. be medaus skonio daugiau šiame aluje be alaus kvapo nieko naudingo nėra.

kalnapilio kaštonų, nors ir šviesus, pagal skonį man primena tamsų ir sunkų alų. kaštonų alus – karamelės skonio, nors jis man atsiduoda prisvilusio maisto skoniu, bet gerti malonesnis už medutį. šis alus, mano galva, taip pat nepritaikytas naudojimui didesniais kaip vienas butelis, kiekiais. po medučio jis geriau gėrėsi, bet įvertinčiau prasčiau nei vidutiniu balu.

švyturio memel-brau alus – šviesus kvietinis alus, parduodamas tik klaipėdos regione, nors girdėjau gandų, kad bet kurioje vynotekoje jo yra. paskambėjus į keletą vilniaus vynotekų atsakymas vienodas – lietuvišku alumi neprekiaujame. skanus alus, panašus į švyturio baltą, bet palyginimui reikėtų abi rūšis tuo pačiu metu degustuoti, kad pajusti jų skirtumus. kaip švyturiui, tai šis alaus gerai gavosi, su prieš tai dviem degustuotais nėra kas lyginti, kaip diena ir naktis, nors kalnapilio grupė sugeba skanų alų išvirti. memel-brau man patiko, prie kvietinio alaus skonio dar turi kažkokį savitą skonio formulę, kuri gerai lenda į gerklę, vertinu 9-iais balais.

21 komentaras on "naujo alaus degustacija (atnaujinta)"


 1. Memelbrau labai geras. Nepasakyciau, kad labai panasus i balta, vistik jis 3 salyklu, kvietinio, miezinio ir karamelinio. Galiu pasakyt turbut geriausias alus siuo metu Lietuvoje. Bent jau nieko panasaus tikrai nera.

  Atsakyti

 2. Na gal kvietinis salyklas ten ir kiek ryskiau jauciasi, bet siaip skonis tikrai savitas ir tikrai rekomenduociau paragaut dar neragavusiem. O tie rinkimu dalyviai tai visi nenusiseke, nei vienas nesuzavjo ..

  Atsakyti


 3. Tai, kas protingai geria ir nepatiria. Man tai juokingi buna tokie pasisakymai, kad „*** tas didziuju gamintoju alus ****, isgeriau deze ir galva ryte skauda, bloga“ 😀

  Atsakyti

 4. Na yra, bet po didelio kiekio, kad ir labai gero alaus, reik susitaikyt – pasekmes bus. Aisku isgerus atitinkama kieki kokio „kobros akys“ savijauta bus tikrai blogesne, nei po Svyturio 😀

  Atsakyti

 5. nesutiksiu, nes man, asmeniškai, nuo gero alaus pasekmės visai kitokios, nei nuo švyturio, kuriuo plauna gero alaus bačkas. išimtis tik memel brau.

  Atsakyti

 6. Ar tikrai? Nebus cia tik toks isitikinimas? As ir vienu metu prisiklauses visokiu gandu ir tokiu kalbu buvau itikejes, kad buten Svyturio tokie rytai. Tai buvau nustojes net ji pirkt, bet po kurio laiko kito alaus testavimo supratau, kad vistik didzioji dalis rytiniu pasekmiu priklauso nuo kiekio. Dar praeita savaitgali geriau Staropramen, tai rytas buvo toks, kad nezinau ar nuo Svyturio kada bera taip buve ..

  Atsakyti

 7. Nu nezinau, pvz cekiska alu visi labai giria, butent kad nuo jo jokio pachmielo nebuna, bet sakau, vat kai paskutini karta geriau tai tikrai nekas buvo, o kai ir pacioj Prahoj bandziau visokio garsaus ir negarsau ju vietinio, tai pamenu ir visokiu rytu buvo. Trumpai tariant sakau, kiek viokio isbandziau rusiu ir kiekiu, tai priejau isvados, kad Svyturys niekuom nesiskiria siuo klausimu 😀

  Atsakyti

 8. nuo alaus gal siek tiek vidurius paleidzia, bet siaipviskas normliai. Kaune neradau to Memel Brau… turbut Kaunas dar nenusiplenes ragauti tokios neispasakyto Svyturio alaus……

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.