bandymų poligonas: dviratininkų mokasinai

nors oro temperatūra dieną nukrito iki +15 laipsnių šilumos, važiavimo komfortą tai įtakojo tiek teigiamai, tiek ir neigiamai. vienas iš tų neigiamų dalykų yra tas, kad važiuojant dviračiu vėjas kiaurai pučia per mano dviratininko batuose esančias ventiliacines angas, dėl ko pradeda šalti galūnės – kojų pėdos. pamenu per discovery rodytą mythbusters laidą, kuri patvirtino, kad žmogus viso kūno temperatūrą praranda (atvėsta) per galūnes – kojas, rankas ir galvą, todėl šias kūno dalis pirmiausia reikia apsaugoti nuo šalčio. labiau patyrę dviratininkai iš velomanai.lt užrekomendavo antbačius aka mokasinus, apie kurių egzistavimą aš net žalio supratimo neturėjau ir kuriuos išbandžiau kelionėje į žeimių dvarą.

šis išradimas ir man atradimas patiko. mokasinai yra nes kas kita, kaip iš tos pačios neperpučiamos medžiagos padarytos kojinės batams, o šiluma kojose išsilaiko todėl, kad niekas ten nepučia – kaip guminiuose. mažas svoris ir super geras efektas mane nustebino, ko iš ties nesitikėjau. mokasinai pado neturi, kad dviratininko bateliuose esantys fiksatoriai galėtų pasiekti pedaluose esančius fiksatorius. aukštas šio apavo „liemuo“ dengia kojų kauliukus ir buvusį atvirą odos lopinėlį tarp ilgos aprangos kelnių ir kojinių. kitas šio apavo momentas – dviratininkas su jais atrodo kaip tikras džigitas, rimtas dviračių sporto meistras ir su tokia batų avalyne greitis ne mažiau kaip 30 km/val. priklauso ir iškelta nosis. tokį greitį palaikyti dar galiu, dėl džigitizmo pačiam paglosto savimeilę, o dėl iškeltos nosies niekaip nesigauna, nes tada vėjas sprandą pučia, o ir važiavimo kelio nesimato.

šitie vaude antbačiai man kainavo 128 lt, kurie nėra pašiltinti, jie skirti tik nuo vėjo apsaugoti. grynai žiemai būna tokie patys, bet su šilta medžiaga viduje, taip pat mokasinai būna ir nuo lietaus bei skirti ne tik sportinei dviračių avalynei, bet ir paprastiems batams. kas mėgsta važinėti rudenį ir kuriems šala kojos, tikrai rekomenduoju – nepasigailėsite.

6 komentarai on "bandymų poligonas: dviratininkų mokasinai"  1. ačiū, jeigu šitie nelaikys, o į tai ir panašu, reikės į ajasport’ą vilniuje nuvažiuoti ir pasimatuoti – jie jau iš kauno persikėlė į vilnių, čiurlionio g. 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.