ištįsusi kalankė/paleistuvė

piguva gerai auga – kalankė (lot. kalanchoe), sparčiai stiebiasi į viršų ir ilgį, t.y. stiebėsi. sugrįžusi iš balkono, namie ji pradėjo juoduoti ir to priežastis visiškai aiški ir žinoma – neapgalvojęs ją namie pastačiau ten, kur nėra per daug saulės spindulių, o kalankės mėgsta saulę ir joms patinka net tiesioginiai saulės spinduliai, todėl teko migruoti ant palangės. kaip ieva ir sakė, dauginai šis augalas fantastiniais tempais ir bet kur, o aš pasakyčiau – kaip išpi$tas. visi aplinkiniai gėlių vazonai jau augina po vieną ar keletą kalankės našlaičių vaikų, kurie išaugo iš jos barstomų sėklų, kurios auga ant lapelių kraštų.

jau vien pats faktas, kad augalas greitai ir bet kur dauginasi, sako, kad kalankės priežiūra visiškai paprasta, tik ją reikia laikyti saulėje ir geriau tiesioginėje. nedalaistymas šiam augalui negresia, nes jis yra storalapių (lot. crassulaceae) šeimos, sukulentų genties, atstovas, kurie vandenį sugeba kaupti savo lapuose. laistyti per daug nereikia, pilnai užtenka saikingo vieno karto per savaitę, o vanduo tinka bet koks – kalankės jam nėra išrankios. kalankių būna įvairių rūšių – tiek žemų, tiek ir aukštų, o kaikurios rūšys netgi labai gražiai žydi. mano ilgoji kalankė sparčiai stiebiasi į viršų, todėl jai yra būtina stiebelio laikiklis, nes augalo stiebas savarankiškai nesugeba išsilaikyti, svyra į šonus. kalankės lapeliai turi būti šviesiai žalios spalvos, o kai jie tamsėja, vadinasi reikia peržiūrėti augalo priežiūrą – maniškiui padėjo perkėlimas į saulėtą vietą. vasarą šis augalas puikiai jaučiasi balkone, kur šiltas oras ir saulė. norint, kad kalankė sparčiau augtų į virš, patariama nugenėti apatinius lapelius, augalo vandeniu purkšti nebūtina.

3 komentarai on "ištįsusi kalankė/paleistuvė"


  1. man su tom kalankem kazkoks pravalas – jau kokia trecia numarinu 🙁 sikart bent nuo pavasario isgyveno, galiausiai pradejo lygtais dziuti, lygtais vysti, palaisciau saikingai (nes laisciau retai – visai prastai pasidare, net nuimtu apatiniu lapu vietoje isauge lapeliai nuvyto. o is turetu triju ne viena ne karto vaiku neuzaugino 🙁
    gaila baisiai, gerai sunelio sloga gydo 🙁

    Atsakyti

  2. įkyrios tos kalankės, po jų visi vazonai būna našlaičių kalankių :). įsigyk kitą ir su vieta paeksperimentuok – labai jau tiems augalams svarbu kur, kiek ir kada šviečia saulė ;). laistymas taip pat svarbu.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.