pametamos mintys

būdamas individualiu sutvėrimu, žmogus, kaip atskira respublika, turi skirtingai išvystytus gebėjimus – ne kiekvienas gerai šaudo iš lanko, skina sportinius  laurus, kolekcionuoja drugelių fotografijas ir pan., bet kiekvienas turi galvą ant pečių – tuščią, pilną ar kiaurą, vistiek kažkas joje lieka.

dar amžiną atilsį seras artūras konanas doilis (angl. arthur conan doyle), sakė, kad žmogaus atmintis yra lyg palėpė namo viršuje, prikrauta įvairiausių dėžučių su informacija ir atėjus laikui, dalį jų reikia išmesti, kad būtų galima palėpėje sukrauti naujas dėžutes su nauja informacija. bendraudamas su žmonėmis pastebiu, kad gebėjimą greitai ir lengvai įsiminti informaciją, kiekvienas yra išlavinęs vis skirtingoje srityje. štai kad ir aš – man sunkiai sekasi su datomis, bet turiu gerą vizualią atmintį – vieną kartą nuvykus nežinomu keliu neaišku kur, kitą kartą maršrutą aš jau žinosiu. štai kiti, aplinkiniai, gerai susitvarko su žmonių vardais, puikiai įsimena mobiliųjų telefonų numerius, kuriems atsiminti aš net laiko gaišti nenoriu, nes nematau tame vertės. iš tiesų man įdomu tai, ar tokius atminties gebėjimus mes galime keisti, ar jie jau yra nulemti mūsų ankstesnio laiko – vaikystės, bendravimo su tėvais, žmonėmis, klasės draugais ir t.t.

viena yra informaciją kaupti, o kita – prarasti. tiksliai nepasakysiu, ar tai yra darbo šalutinis poveikis, bet kol grįžtu namo, pusę minčių pametu.

4 komentarai on "pametamos mintys"


 1. O aš geriausiai, nesistengiu prisiminti to ko galiu ir neprisiminti. Pvz telefono numerių, kam man prisiminti, jeigu yra telefonas, užrašų knygutė ir pan.

  Taip pat ir su datom, keliais, ir pan. 🙂

  Atsakyti

 2. Asmeniškai turiu labai gera atmintį dalykams kurie man įdomus, tai gali būti ir labai sudėtingi dalykai. Bet jei man kažkas nepatinka, na niekaip nelenda į galvą, kažkoks apsauginis mechanizmas įsijungia 🙂

  Atsakyti

 3. o man natūraliai tam tikros kategorijos – vizualinė atmintis labiausiai, o su kitomis kartais reikia padirbėti. įtakoja dar ir nusiteikimas – jeigu noro nėra, nieko į galvą ir neįkalsi.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.