informacija klaidingam sprendimui priimti

1-adieninėje paskaitoje dūmojau apie informacijos kiekį sprendimui priimti. leidau sau įsijausti į šią situaciją, kaip mes lygioje vietoje galime suklupti ir priimti visai netinkamą sprendimą, kai apie kitus variantus net minčių nekyla, nes jie mums atrodo tiesiog utopiniai. 2 realūs pavyzdžiai iš ne dviejų gyvenimo sprendimo priėmimo situacijų.

  1. vyksta paskaita ir jai įpusėjant norisi turėti teisėtą pertrauką kojoms pramankštinti, karšto skysčio šlakelį į burną įmesti. dauguma nubalsuoja, kad pertraukos nereikia daryti ir dėstytojas toliau tęsia savo švietėjišką misiją. dėstytojas rimtas, griežtas ir reiklus savo studentams, prie to pačio ir statusą universitete turintis. studentas atsistoja ir išeina iš auditorijos ir po kurio laiko grįžta. kandi dėstytojo replika studentui pavymui su moralu, kas iš tokių studentų gali gautis, kurie net be pertraukos negali išsėdėti ir išklausyti tokių svarbių gyvenimo pamatų statymui prilyginamų žinių. studento atsakas: atleiskite, dėstytojau, ar galėtumėte kitą kartą man padėti insuliną susileisti?
  2. įmonė, naudodama gan seną informacinę technologiją, savais resursais jau keletą metų savo poreikiams kuria programinę įrangą ir jai užbaigti reikia dar bent 1-2 metų. ji šventai tiki jos ateitimi, bet tuo netiki išoriniai informacinių technologijų ekspertai, kurie moja ranka sakydami, kad tai tik laiko, išteklių ir pinigų švaistymas vėjais, produktas be ateities. it specialistų nuomonės, matyt, nekeistų tai, kad kuriamas produktas yra unikalus, specifinis ir nišinis, bet ar nuomonę pakeistų tai, kad jis kuriamas ne tik įmonės reikmėms, bet ir pardavimui išorei ir ne tik lietuvos rinkai, nes tokios funkcionalumo produktas yra labai paklausus.

nereikia būti vadovu namie, darbe ar troleibuso vairuotojui, kad suprasti, jog yra primesta priimti sprendimus, kaip kad teka gyvenimo upė. netylėkime, ištieskime ranką tiems, kurie mano kitaip.

2 komentarai on "informacija klaidingam sprendimui priimti"


  1. Gerai parašyta, yra apie ką pamąstyti 🙂 Manau, kad visada atsiras norinčių ištiesti tą ranką. Svarbiausia sąlyga tam – pačiam šventai įtikėti į save ir savo darbus…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.