braukiu ašarą: prekrasnoje dalioka

netikėtai prisiminiau – ašarą spaudžiantis momentas. kaip dabar prisimenu visą filmą, suprantu, kad nebebus jau kefyro iš stiklinio butelio, nebenešioju aš ir raudono kaklaraiščio, neprisiminu ir daugelio linksmų vaikystės akimirkų, ne visi artimieji gali mane apkabinti ir pabučiuoti, nematau jų plačių šypsenų ir rūpesčio, jaučiu tik artėjančias vėlines ir tas akimirkas, kai susitinki artimaisiais, iš kurių ne visi sulaukia kitų vėlinių kitoje kapo pusėje, jie nepadės ir gėlių, mes turėsime jiems padėti, nors nenorėtume to daryti ir dabar apie tai galvoti. prisiminu, kaip į mokyklą vaikščiojau su spaliuko ženkliuku ir man tai patiko – nebuvo rūpesčių, nūdienos problemų, politikos galvos skausmo, buvo tik meilė iš tų, kuriems aš rūpėjau, bet kurios tada nevertinau – tik braukdami ašaras nuo savo skruosto nes įsisąmoniname ką mes praradome. tie vaikai, kurie vaidina šiame filme, viešnia iš ateities,jau nebe vaikai, galbūt ne ne visi dar gyvi ar sveiki. labai gaila, labai gaila tos vaikystės ir prarastos meilės, šilumos, kurioje aš/mes gyvenome, to išties gero laiko smėlio ne tik smėlio dėžėse, bet jaučiant, kad prieš miegant mus ateina užkloti, apkamšyti, paglostyti grublėta ranką mūsų galvą, o ryte švelniai pažadinti mokyklon. skaudu ir gaila, liūdna ir graudu. visi mes galvojome visai ką kita ir tik dabar suprantame, kokie kvaili mes tada buvome. vaikai. kad taip atsukus laiką atgal, norėčiau tame vaikystės periode įstrigti amžinai, būti laimingu, apsuptu meile ir gyvais žmonėmis, o ne prisiminimais ir antkapiais. deja, bet ne visus balsus aš jau išgirsiu, kviečiančius žiūrėti šį filmą ar ruošti pamokų, dėl to aš verkiu.

amžiną jiems atilsį.

14 komentarų on "braukiu ašarą: prekrasnoje dalioka"


 1. neverk…pabandyk galvoti,kad kazkur ten jiems gerai net gal geriau nei cia. Juk is esmes mes g gailim saves… Kiekvienas isgyvena savaip ir vien nodo recepto nera. Ir neverk …

  Atsakyti

 2. Toks jau tas gyvenimas – praeities vaikai jaučia nostalgija praeičiai, dabarties vaikai užaugę jaus nostalgija dabarčiai, ateities – ateičiai…Visi laikai gražiausi kol esame vaikai. Kartais būnat suaugusiu terapija pasiversti vaiku labai padeda atitrūkti nuo rutinos 🙂

  Atsakyti

 3. Karta,kuri nuklydo nuo savo tolimos vaikystes,darbar atiduotumem daug ka,kad tik galetumem nors pabuti salia jos.Mes nesiekem zvaigzdziu,bet jomis gerejomes is paprastos brezentines palapines,kai guledavom tarp savo bendraklasiu.Pasakodavom iki paryciu ir klausinejom apie tolimas zvaigzdes.Pakurscius stovyklos lauza,susildavome jaukumu vien nuo minties,kad esame kartu,tarp savu draugu.Visa salis per vasaras turistiniais zygiais gyveno.Vaikai tik to ir laukdavo kai su visa klase zygiuos su kuprinemis ir puodais ir nesvarbu kur,kad tik kur is namu,kad paskui sugryzus po menesio ar po dvieju savaiciu,pajustum,kaip pasiilgai namu.Atsivetus senuosius albumus,net nepajunti kad gryzai atgal,prie savo vaikystes.Mes buvome vaikai,bet ne kvailiai.Mes buvome laimingi savo vaikyste su vsais jos trukumais,apie kuriuos neturejom jokio supratimo.Musu vaikystes daina apie BALSA IS NUOSTABIOS TOLIMOS,dabar aidu atsiduoda i musu sirdis apie TOLIMA NUOSTBIA PRAEITI.Tada tikrai ir asara nubraukti gali .

  Atsakyti

 4. tada mes nematėme vaikystės, negalvojome, kokia ji nuostabi ir kaip mes jos liūdėsime ateityje. mes buvome murzini kiemo vaikai, padūkę ir neklaužados, o dabar esame rimti, sentimentalūs ir graudūs. dabar mes pagyvenę ir prisimename tai, ko dabar negalime.

  Atsakyti

 5. Kiekviena karta išsineša su savimi visa savo pasauli.Ne išimtis ir mūsų vaikystės prisiminimai.Jie brangus tik mums vieniems,bet trokštame jais pasidalinti su visais.Ir kodėl mes taip norim dalintis savo vaikystės prisiminimais.Tokia žmogaus esybė,dalintis MEILE ir gauti JA atgal.Atleisti nuoskaudą draugui,nes paprasčiausiai myli ji,taip puoselėjama draugystė.Pionieriu stovyklose tarp pušynu susirasdavom naujų draugų.Vakaronės prie laužu suartino mus,kurie dabar pavirto sentimentais.Keisti mes žmonės esam,bet mums patinka būti tokiais,NES TAI BALSAS IŠ NUOSTABIOS PRAEITIES.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.