vairavimo kultūra #5

toliau kalbant apie „T“ formos sankryžas, konkrečiai – juozapavičiaus g. ir kalvarijų g. sankryžą, tai yra ta vieta kurioje piko metu galima pamatyti ištisai nesibaigiančių bukapročių vairuotojų virtinę. šioje vietoje stovi šviesoforas (nors daugelis, važiuojančių kalvarijų g., jo net nepastebi), kuris turėtų gelbėti iš juozapavičiaus g. išvažiuoti link žaliojo tilto. deja, bet taip nėra – kalvarijų g. pradėjus kimštis prie holiday inn viešbučio, nesvarbu, kad juozapavičiaus g. jiems dega žalia šviesa, o važiuoti priekin nėra kur, jie būtinai turi atsistoti viduryje sankryžos tam, kad visiškai suparalyžiuoti iš juozapavičiaus g. einantį eismą. tokiai moliai dar rodo į priešais stovinčius automobilius, mol anie moliai, trukdo jam į priekį pavažiuoti. kelių eismo taisyklės (ket) sako, kad į sankryžą negalima įvažiuoti, jeigu nebus galima laiku užbaigti manevro. rezultatas toks – tokie vairuotojai į priekį pavažiuoja keletą metrų ir uždaro eismą juozapavičiaus g. srautui, ko pasekoje šį ketvirtadienį 4-is šviesoforus vietoje prastovėjau – nė vienas automobilis negalėjo pasukti kairėn link žaliojo tilto.

labai džiaugiuosi, kad valdžia padidino baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, nes kitos auklėjamosios priemonės nematau.

5 komentarai on "vairavimo kultūra #5"


 1. Na, galiu pastebėti, kad per pastaruosius 10 metų šis vairavimo ypatumas gerokai pasistūmėjo į gerąją pusę ir nemaža dalis šoferių pradėjo neįvažinėti į sankryžą, jei mato kad yra teks sustoti jos viduryje.
  Kas liečia konkrečiai šią sankryžą, gali būti trūkimų ir jos dizaine (taip sakant). Jei nuo Juozapavičiaus yra žalia rodyklė ir didelis kiekis norinčių sukti į dešnę, tai jie užkiša sankryžą taip pat ir jei neįvažiuosi naglai nuo Žaliojo, visi važiuojantys per žalią rodyklę visada laikys užkištą sankryžą ir tu niekada nepravažiuosi. Nes kai tau užsidega žalia, sankryža užkišta sukančių į dešinę.
  Bet čia tik mano spėjimas.

  Atsakyti

 2. Galetu sankryzu dizaineriai nusiziureti kitu saliu tradicijas, pvz UK tokiose sankryzose yra isdazyti geltoni kvadratai toje kelio dalyje, kur negalima sustoti, ir vairuotojai matuoja ar tilps automobilis tarp priekyje esancio ir geltono kvadrato, jei mato kad ne, tai sustoje pries geltona kvadrata.

  Tai aisku irgi priklauso nuo kulturos, bet visgi tokia uzuomina ant kiekvienos sankryzos turi potenciala teigiamai itakoti iprocius.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.