spūstys T formos sankryžose

žmogus, kuris daug vaikšto kojomis (nes man tai patinka), vairuoja automobilį (esu priverstas dėl mobilumo) ir naudojasi visuomeninio transporto paslaugomis (patogu ir pigu), pastebiu, kaip tobulėja eismo reguliavimas vilniaus mieste ir kaip kaune tai stovi vietoje. o tobulėti visiems yra kur, tik bet kokiam tobulėjimui yra reikalingi resursai – kartais laiko, o dažniausiai – finansiniai. keliai vilniuje nėra blogi, po truputį remontuojami, kaip ir renovuojamos dideles automobilių spūstis generuojančios sankryžos.

paskutiniu metu man užkliuvo dvi „T“ formos sankryžos, netoli viena nuo kitos ir abi sugebančios sudaryti milžiniškas automobilių sangrūdas ne tik piko metu, bet beveik ištisu dienos metu:

  • s.žukausko g. ir ulonų g. sankryža. važiuojant s.žukausko gatve šioje sankryžoje pasitinka šviesoforas, kai jam uždegus žalią šviesoforo signalą, didžiuma vairuotojų suka kairėn (dešinėn pusėn sukant yra žalio rodyklė) ir tuo pačiu žalia spalva dega pėstiesiems, todėl į kairę pusę, pasukti spėja tik keletas automobilių, o s.žukausko g. jų lieka net ir po kelias dešimtis.
  • apkasų g. ir kalvarijų g. sankryža – analoginė situacija, tik pėsčiųjų čia kur kas daugiau, o sukimui kairėn skirtos net 2 eismo juostos. pėstieji sėkmingai (kartais, matyt, ir nelabai) realizuoja jiems degančią žalią šviesą, kai tuo tarpu automobiliai laukia geltonos ar raudonos šviesoforo spalvos.

sprendimas tam yra labai paprastas ir jis realizuotas kalvarijų. g. ir konstitucijos pr. sankryžoje – pėstiesiems žalia spalva dega trumpiau, nei kad automobilių eismui. perprogramavus aukščiau paminėtų intensyvaus eismo vietų šviesoforus, būtų kur kas patogiau važiuoti šiomis gatvėmis. tikiuosi, kad su laiku taip ir bus.

3 komentarai on "spūstys T formos sankryžose"


  1. Hm.. Kaune eismo reguliavimas stovi vietoje? Na kur gi jau 🙂 Visa galinga naujutėlė moderni sankryža atsirado Pramonės pr. – Draugystės g. Su visais navarotai (automobilių detektoriai, šviesaforų reagavimas į paros metą, „žalios gatvės“ sistema) šį sankryža atitinka EU top reikalavimus. Tiesa.. ši sankryža pirmoji Kaune, bet svarbiausia juk progresas! 😉

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.