naujo seimo opozicijos vadovo v.gapšio interviu akcentai

nuo š.m. kovo 10 d. rotacijos tarp opozicijos partnerių principu paskirtas darbo partijos atstovas vytautas gapšys. šiandien per žinių radiją du kartus klausiau šio politiko interviu – pirmasis buvo pažintinis, o 2-asis – gilesnis, buvo skiriamas didesnis ir atidesnis dėmesys šio interviu turiniui. pateiksiu keletą įstrigusių šio klausymosi aspektų.

 • darbo partijos, kartu su kitomis opozicinėmis partijomis, pateiktas pasiūlymas dėl darbo vietų mažinimo – 50.000 per pirmuosius metus ir dar 120.000 per sekančius. pasak jo,  valdantieji išleido 4 mlrd. litų ir sukūrė tik 40.000 darbo vietų, nors „žurnalistai suskaičiuoja tik 20.000“. viskas skamba gražiai, bet opozicijos darbo vietų sukūrimui reikia niekingų 1-2 mlrd. litų, palyginus su valdančiųjų 4-iais. keistai man šioje prognozėje atrodo tai, kad darbo vietas pirmais ir antrais metais jie sugebėjo tiksliai suskaičiuoti, nes paklaidos nebuvo pateikta eterio metu, o štai pinigus tik apytiksliai su niekinga (!) 1 mlrd. litų paklaida.
 • dabar lietuvoje yra 300.000 bedarbių, vadinasi opozicija per 2 metus šią bedarbystę sumažintų net 40% – argi tai yra realu? – tokiu atveju krizės ir ekonominio nuosmukio ne tik kad lietuvoje nebūtų buvę, bet ir visame pasaulyje, nes tiesiog yra toks slaptas „gapšio“ receptas darbo vietoms per 2 metus sukurti.
 • bedarbystės mažinimas, žinoma, yra gerai ir yra būtinas, o dėl skaičių čia diskusijos ir skaičiavimų klausimas, bet pakankamai įtikinamai ir teisingai skamba ne reikiamų darbo vietoms kurti pinigų gavimą arba pasiskolinimą, o jų atsiradimą mažinant mokesčius, kas iš tiesų ir sudaro aukščiau paminėtą sumą, tik nesurinktų į biudžetą mokesčių forma.
 • galima diskutuoti, ar mažesni mokesčiai skatins sparčiai didėjantį darbuotojų poreikį, kai įmonės turi skolų, o jų kuriamos vertės poreikio padidėjimo nėra, taip pat dalis jų savo produkciją eksportuoja – juo labiau tokio ūmaus, kad per metus būtų galima sukurti net 50.000 darbo vietų, o per sekančius – dar daugiau. kita vertus – įmonės yra pelno siekiančios ir komunizmo joms nepritaikysi. net ir valstybinėms, kurios kaip tik mažina savo darbuotojų kiekį. žmonių perkamoji galia taip pat yra kritusi, o tai labai įtakoja ir prekių bei paslaugų naudojimą.
 • norėtųsi pamatyti jų matematinius skaičiavimus tiek darbo vietų sukūrimo formulėje, tiek ir biudžeto sumažėjimo. ar nebus čia pritaikyta čepajevo konstanta?
 • lyginti 50.000 prognozuojamų darbo vietų prieš 40.000 realių – yra tas pats, kas lyginti obuolius su kriaušėmis.
 • ar pati opozicija tiki tokiais šūkiais, kurie yra reliatyvūs ir menami, o atrodo kaip iš piršto laužti ir paremti „kas būtų jeigu būtų“ ir kas būtų, ir kaip ekonomikos augimą lietuvoje įtakotų didesnės dramblių ir žirafų populiacijos.
 • 90-ies lapų opozicijos traktatas apie lietuvos gelbėjimą ko tais nestumia jų į valdžią, nes, matomai, be socialdemokrato g.kirkilo, visi jau mato, jaučia ir supranta, kad dabar lietuvoje ne ekonomikos žydėjimo ir augimo metas, į valdžią nesinori kišti nosies, kol nebus matyti pozityvių požymių, kad situacija gerėja. žodžiu – sėdime krūmuose ir garsiai šaukiame, laukiame savo cirko triuko, kad išdidžiai išeitume į areną.
 • v.gapšio meilė v.uspaskich – ar ji nėra begalinė ir akla, paremta ir asmeniniais interesais? o aš vis galvojau, kad klysti yra žmogiška.
 • pagyrų puodas – visada juodas, balse jaučiama arogancija ir vaikiškumas – trūksta „svorio“, intonacijos, „kietumo“, trūksta savo nuomonės ir interesų atstovėjimo.
 • laidos vedėjas neakivaizdžiai iš jo juokėsi, vietomis pasišaipė, pasikandžiojo – trūko laidos svečiui atsikirtimo.
 • gerai, kad pakankamai jaunas – 28m., žmogus su perspektyva – seimui reikia šviežio kraujo.
 • pliusas, kad turi kažkokį humoro jausmą, kuro lavinimas išeitų tik į naudą.

politinės reklamos nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *