skaitykla #2: žmonių žaidimai

tęsiant žiemos knygų skaitymo sezono atidarymą, dar viena įveikta knyga – eric berne „žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės: žmogiškųjų santykių psichologija“. ši knyga pas mane aplankė ne atsitiktinai, man ją rekomendavo, kai ir keletą kitų panašaus pobūdžio knygų, kurias jau turiu savo lentynoje ir tikiuosi jų ilgam nepamiršti.

ši knyga – apie revoliucinę teoriją, transakcinę analizę, originalas išleistas 1964 metais. nors nesu nei psichologas a nei psichiatras ar medikas, nesu ir universitete susidūręs su kažkuom panašaus, bet ši knyga man, kaip paprastam skaitytojui, nebuvo sunki skaityti, tik ją skaitydamas jaučiausi, lyg tai yra ištrauka iš kažkokio bendro veikalo, dalis kitos knygos ir šią mano savijautą lėmė kai kurie šios srities apibrėžimai, sąvokos, nors baisiai painu tikrai nebuvo. arba aš šios knygos iki galo nesupratau ir neįžvelgiau gilesnės prasmės, man ji pasirodė kiek paviršutiniška ir „lengva“, kai iš jos tikėjausi stipresnių pojūčių. mokslų daktaras eric berne šioje knygoje pateikia žmonių žaidžiamus žaidimus, kaip juos atpažinti ir kaip juos „žaisti“, kaip suprasti ir koreguoti savo elgesį, moko atpažinti ir nesivelti į žalingas tarpusavio santykių manipuliacijas. knygos anotacija informuoja, kad veikalas yra populiarus tiek neprofesionalų, tiek ir psichoterapeutų tarpe, taip kad tinka, matyt, visiems.

perskaitęs knygą pamačiau, suvokiau, įsisąmoninau, kiek mane supa žaidimų ir kuriuos kartais aš pats žaidžiu. knygą rekomenduoju paskaityti ir dėl geresnio savęs pažinimo. knyga kainavo 34,54 lt.

8 komentarai on "skaitykla #2: žmonių žaidimai"


  1. idomi ir naudinga knyga. man taip pat ji patiko. o del pavirsutiniskumo – pradzioje knygos yra pmineta, kad tai tesinys „Transakcines analizes psichoterapijoje“, gal todel ir atrode, kad kaip istraukta is bendro veikalo 🙂

    Atsakyti

  2. nizinau nizinau- nepatinka man ta saves analize…labai sunkus darbas ir klausimas kiek naudos is to ar tik labiau viska supainioja. Va muse gyvena sau- galvos nesuka. Ir kodel tu civilizacijos ligu priviso, juk gyventi tikrai nesunkiau nei pries 100 metu. Manau, per daug susikoncentruojame i save , savo pojucius, norus, tiksliau per daug tu noru, tada visi nusivylimai veda i tai O KODEL , na va todel ir tiek… Ir gali buti nnn knygu, nnn poziuriu, bet jeigu nepaleisi visu klausimu, priekaistu, nusivylimu ganytis kazkur kitur… tai jie tave „sues “ 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.