led gatvių apšvietimas vilniuje

važiuodamas upės g. vilniuje nuo forum palace iki swedbank būstinės, jau kuris laikas mano dėmesį atkreipia keli led gatvių žibintai, o šiandien juos apžvelgiau iš arčiau.

upės pusėje trys šviestuvai, iš kurių šiandien veikė tik 2, yra apginkluoti šia technologija. led gatvių apšvietimas ne tik vilniuje, bet matomai ir visoje lietuvoje, žengia pirmuosius žingsnius ir tai, iš tiesų, labai džiugina, nes galbūt sulauksime tos dienos, kai visi gatvių apšvietimo stulpai ne tik miestuose, bet ir greitkeliuose bus pilnai apšviesti.

šviesos diodų gatvės žibintas yra pailgos stačiakampio formos,  skleidžiantis ne įprastai šiltą „geltonos“ spalvos šviesą, o šaltą „dienos šviesą“. nors led gatvių žibinto skleidžiama šviesa vizualiai yra natūralesnė, jos šviesos srauto spindulys, plotas, yra akivaizdžiai mažesnis, kas puikiai matosi ir nuotraukose.

reikia tikėtis, kad ši technologija save pateisins ilgaamžiškume ir teisingoje kainoje, kas vilniečiams leis mėgautis ne kas antru apšviestu stulpu, o tuo tarpu belieka tik sekti spaudą ir laukti rezultatų.

2 komentarai on "led gatvių apšvietimas vilniuje"


  1. Kol kas tai galima vertinti tik kaip idomu eksperimenta. LED kaip technologija aisku super, bet dar ne jos diena, kaip teisingai ir pastebeta, kaina yra tai kas yra didziausia problema. Uz ta kaina kiek jos siai dienai kainuoja nenoreciau, kad butu bent viena taip apsviesta gatve. Tuo labiau, kad technologiskai jos nera pranasesnes uz liuminescensines lempas pagal liumenu skaiciu vienam watui. Bent jau kol kas…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.