vystantis ciklamenas

štai kas atsitinka, kai savaitę nepalieji gėlės ir nerandi laiko jai persodinti. taip man atsitiko su ciklamenu (lot. cyclamen), kurio iš pat pradžių nelaikiau lepiu augalu. viskas prasidėjo nuo to, kad šiuos augalus reikia auginti per apačią laistomuose vazonėliuose – tie, kur turi dugne skylę vandeniui įsisavinti ir yra laikomi ant lėkštutės. literatūra sako, kad ciklamenų priežiūra yra lengva, bet pats susidūriau, kad realybėje yra kiek kitaip.

ciklamenas gerai jaučiasi šviesioje arba pusiau šviesioje, šešėlinėje, aplinkoje ir mėgsta vėsą. žiemą šiems augalams optimali temperatūra yra 10-15 laipsnių šilumos, todėl juos reikia reikia laikyti vėsiai, geriausia ant šiaurinės palangės ir saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o šiltame kambaryje ciklamenas neilgai gyvens. reikia nepamiršti gausiai laistyti ir geriausia tai daryti iš apačios, kad vanduo nepatektų ant šakniagumbių ir žiedų. ciklamenas pasižymi dideliu kiekiu stiebų, kurių karpyti negalima – gerai trūktelėjus už stiebo, juos reikia ištraukti. svarbu yra tai, kad visos augalo dalys kaupia nuodingąsias medžiagas. šie augalai žydi vėlyvą rudenį ir žiemą.

16 komentarų on "vystantis ciklamenas"


 1. As irgi tokia gele turiu ir tik pamacius si irasa suzinojau ir pavadinima! Rasot, kad ciklamenas megsta vesa, reiketu laikyti ant siaurines palanges ir pan. Maniskiam matyt viskas atvirksciai, nes jis stovi ant pietines palanges, taip pat ir vasara. Auga pirktiniame vazonely, o laistau is virsaus, nes neturiu kitokio vazonelio 🙂 Ir ka – zydi istisus metus!

  Atsakyti

 2. Ar turi pinigėli (liaudiškai taip vadina augaliuką, kurio lapai panašūs į monetas) laikyk prie jo taupyklę, ar ką nors kas simbolizuoja pinigus. Tada pinigų netruks 🙂

  Atsakyti

 3. Jeigu tave paguos, kaip tikra lietuvi-tai as jau kokius 3 ciklamenus numarinau- bandziau ir laistyti ir nelaistyti-ir sviesoje ir seselyje – bet namie pas mane JOKIOS zydincios geles negyvena..Dabar vienas likes ciklamenas susideda is vienintelio zalio lapelio ir 2 zieduku..:)

  Atsakyti

 4. ciklamenas jau eksportuotas į vėsią patalpą, po ~mėnesio bus matyti, koks rezultatas, nes dabar jis liūdnai atrodo. kiek teko domėtis, pas daugelį jis žiemų neišgyvena.

  Atsakyti

 5. pas mano mama irgi buvo ciklamenas,ziema nuskurdo taip,kad neliko nei vieno stiebo,bet atejus pavasariui mama ji isnese plika i balkona ir ten jis taip subujojo,kad lapai tokie mesingi isdygo dideli, o zieeeeedu kiek daug buvo,nuostabi gelyte. Ir kas keisciausia,kad nakti budavo balkone (stiklintame) prie minusines temperaturos

  Atsakyti

 6. Geri patarimai, ačiū 🙂
  Aš saviškius jau baigiu numarint : lapai nukrito, gumbai suminkštėjo…,
  gal žemė netinka ?….
  Ar galit kokį paprastą žemės variantą patart, kad nenumirtų ?….

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.