slidės, fleškutės ir keltuvai ignalinoje

tikrais faktais paremta istorija apie slidinėjimą ignalinoje, kol dar įspūdžiai neišblėso. būdamas matematiku, pradėsiu nuo skaičių:

 • slidės su batais – 30 lt;
 • slidininko kostiumas, „el“ dydis – 25 lt;
 • 1 val. už keltuvą – 10 lt, visai dienai – 50 lt;
 • nakvynė žmogui už naktį – 40 lt.

nusprendėm, sutarėm, rezervavom ir išvažiavom – nuo 5-adienio iki 7-adienio. vairuoti teko man, o ir visa darbo savaitė nebuvo maloni, tai didelio ūpo būti linksmam nebuvo. šašlykas tą vakarą gavosi beveik pusžalis, o tekila, viskis ir alus nelindo, bet džiaugiuosi, kad buvo tokių, kuriems lindo ir, sakyčiau, solidžiais kiekiais.

šeštadienio rytas daugiau-mažiau pagiringas, priklausomai nuo išgerto alkoholio, ir užvalgę bomžsriubių išvažiavome į ignalinos turgų teisingų sportinių kostiumų ieškoti. gražūs mums netiko, nes buvo per maži, o baisūs buvo pats tas, nors kaina buvo kaip už gražius. ėmėm ką radome. apsirengę ir pasipuošę, apsiginklavę 2 fleškutėmis viskio, prigriebę slides pajudėjome nuo saulėtekio, kuriame buvome apsistoję, savo kelionės tikslo link. mūsų profesionalių slidininkų būrys, 0-2 kartus stovėjusių ant slidžių, jautėsi užtikrintai, todėl dauguma pasirinko varlinykus.

ryte paslidinėjome 3 valandas, per kurias įsigudrinau pagrindinėje trasoje nuo mažiausio tramplyno šokinėti. vakaro tikslas buvo sėkmingai įveikti jau 2 tokias kliūtis – didesnį ir mažesnį. per rytinį laiką įveikėme abi gaiviųjų gėrimų atsargas, todėl teko traukti jų pildyti, tuo pačiu ir papietauti.

popietė buvo mieguista kaip niekad – pagirios, ankstyvas rytas, kelionė į turgų ir pasyvus lakimas ant slidžių darė savo įtaką. vis tik išjudėjome, kelionėn pasiėmę 3 energijos fleškutes. slidinėjimas savaitgalį ignalinoje be jų – totalus mazochizmas – nors ir veikia 2 keltuvai, eilės prie jų nežmoniškos, per valandą galima tik ~4 ratus kalną apsukti. popietinis laikas ženkliai geresnis ir eilės mažesnės, bet nei dieną, nei vakare nebūna, kad kažkuris iš keltuvų bent valandos-kitos neveiktų, dėl ko iš karto susidaro didelės eilės, kurios erzina. šalia esantis karštų gėrimų būda-vagonas už 3 lt leidžia atsigerti karštos arbatos, kuri laaaaabai gerai vėl pastato ant kojų. civilizacijos ten nelabai rasta, net ir bilietai ranka rašomi, žmogiškas facecontrol vieną kartą į valandą pavadinimu „parodykite bilietą“, nors kažkokia technika praėjimui yra sumontuota, bet nenaudojamas, o tie angarai, kuriuos reikia praeiti iki keltuvų, anksčiau šiltnamiais buvo.

pradėjus temti „techninis personalas“ pusvalandį apšvietimo stulpe krapštėsi, kol įsijungė kiti, kokie 5, šviestuvai. vakare „sugedus“ vienam iš keltuvų ir vėl susidarius didelėms grūstims prie vienintelio pakėlėjo, ilgai nesvarstę nusprendėme baigti šį vakarą, juolab ir smarkus vėjas pakilo.

sutikti pažįstami vilniečiai vienareikšmiškai pasakė – anykščiuose geriau. slidinėjimas ignalinoje man tikrai labai patiko, nors pirmadienį pečius šiek tiek ir skaudėjo, bet mielu noru šią sportinę pramogą pakartočiau. štai toks tas lietuvos žiemos sporto centras ignalinoje.

3 komentarai on "slidės, fleškutės ir keltuvai ignalinoje"


 1. Savaitgalis Gudauri:
  Batai + slides (gavau visiskai naujus) – 60lt
  Ski pasas dienai – 40 lt (keltuvai geri, trasu irgi nemazai)
  Viesbutis salia keltuvu su pilnu maitinimu, baseinu, pirtimi – 200 Eur/parai dvivietis kambarys su lovele vaikui
  savaitgalis smagus, kalnai grazus, bet is savo kosines to sau neleisciau :DDDD gal geriau i Ignalina 😀

  Atsakyti

 2. Kitą kartą išbandykit į LV kalvas, nepalyginamai geriau (jau vien tuo kad keltuvų daugiau ir trasų visokių yra) o pritaikius laiką ir kainos nesikandžioja.

  Tiesa, kodėl ne snieglentė, o slidės? 🙂

  Atsakyti

 3. pragyvenimas nepigus :(.

  nors snieglentės dar nebandžiau, bet prisižiūrėjau kitų su ja vargstančių – pradžiai užteks slidžių malonumo.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.