ne Kaunas, ne Vilnius

o Panevėžys. aha. ankstyviausiais keik įmanoma rytais, popietėm. ir čia saulė šviečia, ir čia yra Babilonas, o kaip gi?

ir čia žmonės šypsosi, keikiasi, myli, bet daugiau spjaudosi. ir šiukšlių daugiau. ir parduotuvių. pastarųjų pilna ant kiekvieno kampo. nuo seno likusių mažyčių „komisėlių“ ir šiuolaikinių prekybcentrių. kiniečių maisto beveik nėra, o jei yra – šalto maisto nevalgau. padėvėti rūbai labai pigūs – jie ką, idiotai? už F&M (o gal H&M) suknelę, dar visiškai mėlyną, prašo 12 lt. CHA. kioskininkės labai paslaugios – jei galėtų, tikriausiai visą miesto maršrutą išpasakotų. mano darbdaviai – taip pat. jiems aš – seniai maitinta studentė, kurią tikisi pradžiuginti kaime auginto paršo oda su lašiniais, ir dar gi dūmu apgarintais (tik kas čia mėšlus tvarte valydavo tai istorija nutyli. mėšle augus – mėšlą myli! VALIO mėšlui!).

jaunimo man čia netrūksta. net pacientė, pirmą kartą apsimenstravusi, palatoje guli su vakariniu makiažu ir priaugintais nagais – jaunimas šiais laikais plečia amžiaus ribas. ir į mokyklas einančius sutinku. linksmesni iš jos grįžtantys.

smagiausia eiti Senvage, ar kokia ji ten, pėsčiųjų takučiu. jau matau gulbes (jei šią naktį šals, pagrasinau lašinius iškeist į gulbieną), ir net matau pilkus gulbinukus. klykia, rėkia jie ten.

a, va. turi jie, panevėžiečiai, tokį daiktą, kaip skardus balsas. užsikvatos – sukrūpčioju, pareikš nepasitenkinimą – gūžčioju. seselės skyriuj poste ir kaip kokios vištos dedančios kiaušinius.  bet valio, gal įprasiu ir aš savo nuomonę reikšti ne kūno kalba (juokinga, ane? bet ten nejuokinga, ten aš turiu atrodyti protinga).

tai vat, Panevėžys. vėžio neįvarys.

5 komentarai on "ne Kaunas, ne Vilnius"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.