visuomeninis bendravimas

priverstinai pamėgau visuomeninį transportą – į darbą, aludę ir kartkartėmis į vyninę. o iš tiesų važiuoju visur ir kas tik į tą pusę važiuoja, neišskiriant troleibusas tai, ar autobusas. priverstinai žodis netikslus, nes dyzelinis mano automobilis žiemą ožiuojasi, o mėnesinis miesto bilietas studentai kainuoja tik 22 lt. neapsiriboju tik vilnimi, važiuoju ir į kauną, ruošiuosi traukiniu namo į šiaulius važiuoti.

nors autobuse dažniausiai tik sėdžiu arba stoviu, čia vyksta įvairiapusis bendravimas – žvilgsniu, pasistumdymais, kojų numynimų, keiksmažodžiu ir net žodeliu „atsiprašau“. aš neklausau ausinuko, aš budinuosi miegodamas ir stebiu aplinką, aš taip bendrauju. rytais gilių minčių ar svajonių retai pasitaiko, tad randu kuom save neįkyriai užimti.

  • vienas mano pastebėjimų – vyrai sėdasi prie moterų, o moterys – prie moterų, t.y. vyrai yra vyrai, o moterys – lesbietės. atsargumas ar neryžtingumas?
  • tai ir pasimatymų vieta, kur susitinka 2 pažįstami arba keli tuzinai nepažįstamų žmonių, kurie važiuoja kartu ir jaučia palaikymą, kad tokių goželių, važinėjančių visuomeniniu transportu, ne jis vienas. šypsena garantuoja.
  • bendravimas „vienas su visais“ – visas autobusas priverstinai klauso vieno piliečio pokalbio telefonu, nes ne visiems tai duota suprasti.
  • knyga pustamsėje – rytais kaip taisyklė keletą tokių sutinku, o rečiau – laikraštininkus. įdomu pasmalsauti, kas yra skaitoma – ar apie politiką, ar apie hadronų priešpriešinių srautų greitintuvą.
  • vienkryptis 1:1 – kaip jaustis panelės rankose užmačius mobilųjį telefoną su sms žinute „tu vakar nuostabiai čiulpei!“ – matyt, gera čiulpėdra.

daug ir įvairių esti bendravimo formų formų – rytinis mikro-socialinis tinklas, kur nepažįstami yra draugai. visuomenė visuomet bendrauja.

9 komentarai on "visuomeninis bendravimas"


  1. Aha. Bet nemėgstu. Reikėtų čia daugiau plėtoti, ne tik apie bendravimą, bet ir apie kvapus, nešvarumus, kaip kažkas nusičiaudo ant viso autobuso, šaltį…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.