tikrasis švenčių veidas

prieš šventes prekybos centruose sujudimas – žmonės perka prekes šventiniams stalui, o šiuo konkrečiu atveju – šventoms velykoms. kaip mūsuose yra įprasta, dauguma pas mus švenčiamų švenčių asocijuojasi su namais ir šeima, todėl daugelis skuba iš anksto apsirūpinti maistu bei dovanėlėmis, kad kuo greičiau visa tai galėtų pristatyti namiškiams ant stalo.

nesvarbu, kokia šventė bebūtų, be alkoholio niekaip neapsieinama, todėl daugelio pirkėjų krepšeliuose – kiaušiniai ir alkoholis. nors sena ir laiko patikrinta patarlė sako, kad kiek bepirksi degtinės, vistiek reikės į parduotuvę bėgti, tai žmonės ir nepasikuklina, ypač kai švenčių proga tokios patrauklios akcijos šiems gėrimams, todėl krepšeliuose jie ir dominuoja niekieno nestebindami, o kaip tik primenantys įsigyti kuo greičiau ir kuo pigiau. visa tai panašėja į valstybiškai argumentais pagrįstą legalų būdą prisigerti, o retesniais atvejais – pagurkšnoti jaučiant tame procese malonumą, o ne mintimis galvojant apie dasipirkimą iki 22:00 val. vakaro. statistiniai duomenys rodo, kad suvartojimas stabilizavosi ir nepriklausomai, dideli akcizai taikomi ar maži, nes jeigu tauta gėrė, tai matomai ir toliau ras būdų kaip save patenkinti, o švenčių tankinimas tai yra dar vienas pretekstas sau, žmonai, sugyventinei, draugams ir kolegoms svaigintis ir dar visiškai legalus, sulyginamas su ėjimu į darbą kas yra savaime suprantama privaloma ir būtina.

mane stebina valstybės pozicija šiuo klausimu – alkoholinių gėrimų marketingo specialistų beveik įtikinta, kad akcizai per dideli, vietoj to, kad pagalvotų apie blaivią tautą vienoje svarstyklių pusėje prieš lengvai valdomus rinkėjus, nuperkamus už butelį. 10 litų nėra dideli pinigai, bet prisigerti už juos tikrai galima, todėl esamos dabartinės alkoholio kainos tikrai neadekvačiai mažos. blaivybės sąjūdyje aš nedirbu, bet šias prekes reikia ženkliai branginti ir trumpinti jų pardavimo terminus. demokratijai čia ne vieta. kitoje barikadų pusėje – darbuotojai, kurie būtų sumažinti neva tai sumažėjus pirkimams, bet gal neverta lyginti obuolių su kriaušėmis, t.y. keli tūkstančiai atleistų darbuotojų prieš xxx% nuo 3.3 mln. lietuvos gyventojų. niekaip nesuprantu, kodėl valstybė vietoj kovos su kontrabandiniu ir nelegaliu alkoholiu renkasi iš kainos mažinimo legaliam, lyg tai savaime išspręstų tiek nelegalios produkcijos apimtis, tiek ir vartojimo dažnumą ir kiekius.

matomai keistai aš vakar atrodžiau su buteliu pieno, grietinės indeliu ir bulvių maišeliu, bet rytoj bent švaria burna atsikelsiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.