piniguotis storalapis

tikrasis storalapis (lot. crassula ovata) – vienas iš mieliausių ir man gražiausių augalų, stipriai konkuruojantis su trijuoste sansevjera. būtent storalapis ir yra tikrasis pinigų medis, o ne laimės medis, nors daugelis klaidingai pinigų medžiu vadina zamiokulką, kuris yra laimės medis. sukulentas storalapis yra gausialapis, o jų lapų forma primena monetas. pasirodo, storalapiai dar ir žydi, dažniausiai nuo rudens iki vasaros pradžios, bet kiek aš pats jų auginu, žydinčių dar nemačiau. kad storalapis pradėtų krauti žiedpumpurius, jį nuo rugpjūčio mėnesio reikia laikyti vėsioje, ~15 laipsnių šilumos, temperatūroje ir beveik sausai. augalas nėra žemas, užauga net iki 1,5 metro aukščio, jo vainikas nuo storų lapelių būna sunkus, todėl vazonas turi būti tvirtas, sunkus ir stabilus.

storalapius kaip niekad yra lengva prižiūrėti, statant net ir tiesioginiuose saulės spinduliuose, kurie puikiai jaučiasi tiek kambariuose, tiek ir šiltuoju sezonu išnešti į balkoną, kiemą ar sodą. tikrąją savo lapelių grožį atskleidžia tik gaunant pakankamai saulės spindulių. šio sukulento priežiūra itin paprasta, tai nėra reiklus augalas. laistyti reikia saikingai, statyti kur patogu ir gražu. nedalaistymas augalui nėra baisus, nes vandenį jis kaupia savo storuose lapeliuose, kurie nuo nedalaistymo iš apačios pradeda džiūti ir kirsti – tada augalą jau reikėti palieti vandeniu. storalapis nėra jautrus ir žemei, gerai auga tiek durpinėje, tiek ir kaktusams skirtoje žemėje, todėl galima sodinti į bet kokią dirvą. kad augalas stiebtųsi į viršų, o ne kerotų vainiką, aš apatinius lapelius nuskabau, kurie su nedideliais stiebeliais pasodinami į naują vazonėlį ir greitai prigyja.

21 komentaras on "piniguotis storalapis" 1. o jūs jį laistote tiesiai ant šaknų ar į lėkštelę?
  Man pasakojo, kad šiam sukulentui reikia lieti vandenį į vazono lėkštelę. Tiesa pasakius jokio skirtumo nematau. Vieną lieju vienaip, kitą kitaip – ir tas pats 🙂 Nei vienas kaprizų nerodo.

  Atsakyti


 2. Vat dabar paneigsiu (arba pasidalinsiu savo patirtimi) du tavo teiginius auginimo tema. Pirma, jis tiesioginių saulės spindulių nemėgsta, nes nudega lapai. Taip, jam reikia šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių. Antra, jį reikia sodinti ne į durpinę žemę. Į kokią – nežinau, bet ne į durpinę.

  Atsakyti

 3. buvau aš savąjį perkepinęs balkone saulėje – lapeliai apsvilo, bet grįžus į vidų viskas susitvarkė. kokia žemė – jokio skirtumo.

  Atsakyti

 4. laikau si augala sviesiame kambaryje,nezinau kas atsitiko?gal perlaistau?virsutiniai lapeliai lyg pelesiu padengti, o kai kurie turi juodus taskelius.ka daryti?

  Atsakyti

 5. nelaistyk jo bent 2 savaites ir bus matyti ar tai yra to priežastis, ar liga kokia įsimetė. storalapiai yra atsparūs nedalaistymui.

  Atsakyti

 6. kažkokią temperatūrą storalapiai dar perneša, bet tiesioginiai saulės spinduliai vasarą jiems netinka. saikingas pavėsis arba trumpa rytinė saulė – jiems pats tas 😉

  Atsakyti

 7. Mano pinigelis sitiek lapu numete, kad vos nenualpau… Pries pora dienu palaisciau su trasomis, sekancia diena maciau pora lapuku nukritusiu, et nekreipiau demesio, tiesa sakant, pamaniau jog katinas nukabino juos. Bet siandiena priejau paglostyt meduka,tai tiek lapu nukrito, jog prisemiau pilna siupeliuka. Kas galetu buti? Gal perlaisciau? Kenkeju jokiu nesimato, vazonas nedidelis, nepersodinejau. Jetau kaip gaila, negaliu! SOS kas galit ka patarti?
  Foto ikelt neina 🙁

  Atsakyti

 8. maniškiai irgi periodiškai meta lapus dėl 2-jų priežasčių – per sausas arba per drėgna. jeigu drėgna, tai nelaistyk kurį laiką, savaitę ar dvi, tikrai nenudžius.

  Atsakyti

 9. mano storalapis prazydo baltais ziedais jau antra per penkis metus. visiskai jokios prieziuros nereikalauja. vasara buna lauke.labiausiai jai patika virtuveje ant vakarines palanges.

  Atsakyti

 10. Na nezinau isigijau as ta augala kur laimes medziu vadinamas(su apvaliais lapeliais) tik kai as ji pirkau jis jau buvo pagal bonsa suformuotas stovi sau ant vakarines palanges karta per savaite ji palaistau tai atrodo pakol kas gerai ziuresim kas toliau is jo isaugs

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *