reikia ir prašau

senas ir blogas kreipinys yra „reikia“, kurį jau buvau pamiršęs ir kuris mane nustebino. žodis „reikia“ verslo aplinkoje, matyt, iš viso nėra naudojamas, nes turi neigiamą atspalvį tiek derybose, tiek ir bendro tikslo siekime. manu, kad nesuklysiu teikdamas, kad žmones, naudojančius „reikia“ vietoj žodelio „prašau“, galima suskirstyti į šias kategorijas:

 1. ožiai ir vištos, pižonai ir fyfos, kurie nesupranta taktiškumo, savo auklėjimo spragų, mato tik savo asmeninius tikslus vietos bendrų įmonės tikslų ir interesų. tokie žmonės yra intelekto nesužaloti, o pokalbis su jais negali virsti diskusija, o tik ginču su radijo imtuvu.
 2. išnaudojamieji, kvaileliai-bebenčiukai, kurie yra gudresnių rankų arba vadovų išnaudojami, kuriems stipresnio kolegos ar vadovo žodis yra nesvarstomas įsakymas. juos drąsiai galima vadinti torpedomis, ryklių mėsa. už jų nugarų visada stovi pašaipūs kolegų veidai besimėgaujantys patyčia. skirtumas nuo 1-os kategorijos yra tik toks, kad aukščiau paminėtos kategorijos atstovai visada jaučiasi teisūs, neklystantys ir teisingi, todėl laimingi, kai tuo tarp šiai grupei priklausantys atstovai laikui bėgant supranta klydę ir save graužia, bet artimiausioje situacijoje vėl klysta ir vėl save ėda. ši kategorija žmonių, kuriems savianalizė ir elgesio korekcija yra svetima.
 3. natūraliai klystantys, bet besimokantys iš savo klaidų. klysti yra žmogiška. su jais bendravimas yra šiltas, nes matai, kad laikas aiškinimui, kaip kitoms kategorijoms, veltui nenueis ir iš to anksčiau ar vėliau bus padarytos išvados, kai su kitomis kategorijomis bendravimas yra „mes vieni teisūs“, visi kiti – moliai.

sunku bendrauti su tais, kurių bendravimo santykiuose nėra žodžio „prašau“, kurie nenori apie tai net diskutuoti ar išklausti. panašu į tai, kad nori būti pasaulio bamba, dievais, bet kaip buvo šiukšle, taip ir lieka, spiriama iš vienos darbovietės į kitą.

13 komentarų on "reikia ir prašau"


 1. nezinau, man tai paprasciau viskas, kai suvokiu , kad mano darbas yra tik preke ir darbdaviui reikalinga tik tol kol yra jam nauda…
  Ateis laikas ir pakeis kita geresne ar pigesne preke… 🙂 Prasau, atsiprasau nieko nepakeis

  Atsakyti

 2. reikia rinktis pagal tai ka pats ketini duoti vienam reikia pinigu, kitam karjeros, treciam g gerų santykiu kolektyve. O shiaip patarimas rin kis zmogu su maza saviverte -idealu – dirbs daug , nes pastoviai galvos, kad daro nepakank kamai, nieko neprasys-manys, kad nevertas, pastoviai stengsis tobulet-nes visi kiti jo manymu tobuli. O kai po nnn metu nususivarys-pakeisi ar pats iseis,ir sau papriekaistauti neturesi del ko- juk jis nieko nesake neprase 🙂

  Atsakyti

 3. oi tik nereikia ivilkineti i „grazius “ zodzius.
  Nesakyk- negi pirksi identiska dalyka 20-30 proc. brangiau.
  Arba pasirinksi preke, kad ir uz optimalia kaina,bet jei reiks pastovios prieziuros (t.y. zys del DU, kad nera perspektyvos, o paskui pakelus kvalifikacijas isbeks pas konkurenta ir t.t.) ? Tikrai nemanau… pasirinksi ta preke, kuri kels maziau rupesciu ir maziau patustins pinigine … 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.