virtualizavimas hp dl180 g6 platformoje

microsoft hyper-v manęs jau senai nedžiugina, o šios platformos pasirinkimas serverių virtualizacijai buvo klaida. paminėsiu keletą momentų su kuriais pats susidūriau ir kuriuos dar pamenu, nors hyper-v vis dar sukasi:

 • pastovūs ir įkyrus windows updates, kurių dažnas nori fizinį serverį perkrauti kartu su visomis jame besisukančiomis virtualiomis mašinomis. windows atnaujinimai dažni, visos dėžės perkrovimas skausmingas ir įkyrus procesas, po kurio nežinai, ar virtualios mašinos iš viso pasikels;
 • neveikia virtualių mašinų bylų move, nes dar ten windows security smarkiai įsiintegravę, tad command prompt is a must. suprantu, jeigu čia yra orientacija į konsolę aka linux style – bet tai ne man;
 • bendrų resursų nebuvimas – jeigu mano fizinis serveris turi 10 gb atminties, tai virtualių serverių bendra operatyvinė atmintis bus <10 gb. ne kas kita, kaip resursų švaistymas.
 • lėta valdymo panelė.

todėl vmware esxi nemokamos programinės įrangos pasirinkimas buvo kone geriausia alternatyva mokamam microsoft hyper-v. norai norais, bet norint teisingai paleisti vmware esxi hp dl180 g6 serveryje taip pat reikia šį bei tą žinoti, todėl teko sužinoti ir man. pabandysiu nuosekliai papasakoti detales, su kuriomis mane teko susidurti, su problemomis, kurias teko išpręsti. tad pradėsiu:

 1. serveriui buvo keliami tokie reikalavimui: 2 cpu palaikymas, 2 maitinimo šaltiniai, operatyvinės atminties plėtimo galimybė, montuojamas į serverinę spintą (rack tipo), ne mažiau kaip 4 diskai ir kad būtų naujas. pagal šiuos reikalavimus geriausias kainos ir kokybės santykis yra serveris hp dl180 g6 – vienintelis iš dl1xx serverių serijos, turintis galimybę turėti 2 karštus (hot-plug) maitinimo šaltinius (psu – powe supply unit).
 2. buvo išsirinktas hp proliant dl180 g6 e5504 1×2 gb 1×500 gb 3g hp sata 1×460 w serveris (p/n 470065-295), kuris buvo šiek tiek modifikuotas: procesorius pakeistas į e5620, papildomai įstatytas dar vienas maitinimo šaltinis, įdėtas 8 gb atminties „kaulas“. diskus priverstinai teko pakeisti į 2×300 gb sas 15k rpm diskus ir įstatyti hp smartarray p410 kontrolerį, bet apie tai vėliau.
 3. vmware esxi buvo išbandytas ir ant stock’inio serverio, kas nuliūdino, nes pareikalavo investicijų į serverį. šis serveris savyje turi integruota b110i kontrolerį, kuris yra pusiau programinis ir kuriame padarytą raid 1, esxi mato ne kaip vieną diską, o kaip 2 paprastus. pasiknisus interneto platybėse, vmware svetainė informavo, kad esxi nepalaikoma dl180 g6 serverių, o diskusijų forumai paaiškino kodėl – kadangi b110i kontroleris nėra pilnai hardware, t.y. naudoja ne savo procesorių, o sisteminį, tai jo esxi ir nesupranta. visus kutus hp smart array kontrolerius esxi mato ir supranta teisingai. dėl šios priežasties, kad būtų raid 1 (mirror) ir kad vmware 2 raid diskus matytų kaip vieną (raid 1), teko investuoti ir į hp smart array p410 kontrolerį su 512 mb atminsties ir bbwc (cache baterija).
 4. kontroleris buvo gautas ir sėkmingai įstatytas, o sujungti jį su diskų plokšte (disk backplane/disk cage) nepavyksta, nes reikia dar ir specialaus laido, kuris vadinasi mini sas to mini sas 28 inch-cable assembly (p/n 496013-B21). gerai, kad jį radau bendroje kabelių krūvoje. kontrolerio įstatymas dar viena istorija – teko dalį serverio nuardyti, kad jį su jo detalėmis įdėti.
 5. turint teisingą kontrolerį, nuodėmė turėti neteisingus diskus. virtualizavimui buvo pasirinkti 2 karšti (hot-plug) sas (serial attached scsi) diskai 15k rpm greičio, kurių skaitymo greitis iš virtualaus windows serverio yra štai toks:
 6. viską surinkus, serverio bios’as vis mesdavo pranešimą, panašų į „array slot 0 is not configured – 0 disks found“, kuris dingo bios’e išjungus sata jungtis ir vidinį kontrolerį.
 7. atlikus visus aukščiau išvardintus veiksmus, buvo sėkmingai įdiegta vmware esxi programinė įranga, kuri sėkmingai atpažino visus serverio komponentus.

klaida buvo padaryta ne serverio platformos parinkime, o modelio komplektacijoje – reikėjo iš karto rinktis dl180 g6 su smart array p410 kontroleriu (p/n 470065-095), kad būtų buvę ir pigiau, ir greičiau.

10 komentarų on "virtualizavimas hp dl180 g6 platformoje"


 1. Niekados neteko kopijuoti tiesiai iš ESX’o, nes pas mane tupi ESX klasteris vSPhere 4.1
  O per tinklą, klausimas kaip paveš fizinio serverio tinklo adapteriai. bet jei nedideli, tai sunkumų kilti kaip ir neturėtų.

  Atsakyti

 2. vieną adapterį tam kopijoms daryti ir panaudosiu, 1 gigabito linko turėtų užtekti. suprantu, kad iki galutinio sprendimo dar teks ilgiau pasėdėti, bet pradžia jau padaryta. šiandien bandysiu hyper-v virtualius serverius į esxi virtualizuoti.

  Atsakyti

 3. sutinku, kad netikslumas – hyper-v yra nemokamas, bet windows server yra mokamas, o esxi – free. kiekvienas turi savo argumentų, bet microsoft papildomi stebėjimo įrankiai man papildomos vertės nesukuria.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.