spirginė karpažolė – lepus reikalas

toliau tęsiant karpažolių temą, pristatysiu dar vieną augintinį, kuriam mūsų kalbininkai suteikė spirginės karpažolės vardą (lot. euphorbia lophogona lam). šis, madagaskaro kilmės, sukulentas-karpažolė, kuris užauga iki 1.2 metro, yra lepus priežiūrai, nes tik kas jam nepatiks, greitai nukris, kurių šis augalas ir taip ne per daugiausiai turi. visada žalias augalas lapus augina tik ūglių galuose, kuriuose juos pastorina ir numesdamas lapus toliau juos formuodamas ilgina. todėl dėl pavienių gražių lapų praradimo neverta baimintis, taip ši karpažolė auga.

spirginė karpažolė yra tolerantiška karščiui ir sausrai, ir visiškai draugaujanti su perlaistymu, todėl su laistymu nereikia persistengti, lieti galima tik šiltuoju sezonu, o žiemą galima labai retais atvejais, jeigu pradeda vysti lapai. purkšti vandeniu augalo nereikia. sėkmingam augalo gyvavimui jį reikia laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kuriuose labai būna dideli ir gyvybingi, o kad jie neprisviltų, augalą reikia sukioti, kad būtų vienodas lapų įdegis. nepakankamas saulės spindulių kiekis ar per žema temperatūrai – dažniausios visų lapų praradimo priežastys. dauginimas galimas tiek ūgliai, tiek ir sėklomis, nors gėlininkai rekomenduoja dauginti sėklomis, iš kurių išauga ir susiformuoja galantiškesnis augalas. ši karpažolė taip pat nuodinga, nukritus lapui ūglis išskiria baltą nuodingą skystį, kuris patekęs ant odos ją smarkiai sudirgina. vasaros-rudens sezonu vieną kartą per mėnesį augalas norėtų būti patręštas kaktusams skirtomis trąšomis.

spirginės karpažolės priežiūra nėra paprasta, todėl jos augintojus augalas apdovanoja mažais žiedeliais, kuriuose yra formuojamos sėklos.

15 komentarų on "spirginė karpažolė – lepus reikalas"


 1. As kaip tik sia gele laikau nelepia 🙂 Turiu 3 didesnes ir jau apie 40 mazu auga… 🙂 Zydi beveik visus metus ir nuolat spaudosi, o as tik pagiriu ja kasdien uz savo grozi :))

  Atsakyti

 2. aš pastebėjau, kad labai priklauso nuo vietos, kurie augalas auga. namie pas mane liūdesys visiškas, o darbe nieko nedarant tiesiog akyse auga :). kai namie lepu, tai labai jaučiasi priežiūros įtaka.

  Atsakyti

 3. turiu toki. Auga tamsokam kambary, sale mato tik labia anksti ryte, jei isvis ji pasirodo; nepriziuriu, netresiu, kai prisimenu, uzpilu truputi salto vandens is krano retsykiais ir taip pat pasukioju kartais – auga, bujoja vesliai, visus dziugina savo groziu. Dar tokio nelepaus augalo nemaciau ir neturejau. Su pagarba 🙂

  Atsakyti

 4. spirgines karpazoles negalima laikyti ant tiesioginiu saules spinduliu-paraudonuoja lapai.Gelei butina gera sviesa,pakencia 15-26 temperatura,nemegsta nei per didelio isdziuvimo,nei per gausaus laistymo.Jeigu geles virsuneje ilgai nesiformuoja lapai,reikia patrasuoti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.