ką mes „darom“?

komunikacijos šaltiniai užkišti  šiukšlių tvarkymo akcija „darom“, reklamos stendai ir tie apšikti šia reklama. politikai bei kiti savanaudžiai nepraleidžia progos užsikabinti sau medalių įvairiapusiai pozuodami prie foto blyksčių stengdamiesi vis geriau atrodyti ir stumdami laiką suteikdami išskirtinius interviu. dar menamais lenino spaliukų ir komjaunimo tiesos laikais, buvo daugiau nuoširdumo, noro ir džiaugsmo daryti, nei kad dabar. atrodo, ne tiek daug metų praėjo, o asmenybės šiukšlės nuo žemės pakelti negali, nes ką žmonės pagalvos ir kaip aš atrodysiu. (ne)sėkmingai atėjome iki to, kad tiesa yra ne individe, o kolektyve, masėje, kuri yra šeriama opiumu liaudžiai. nyksta individai ir greitu metu, degant raudonam šviesoforo signalui, mes stovėsime vietoje, nes ir kiti stovės. sparčiai bręstanti asilų tauta pasižymi ir ženkliu nutautėjimu. diena imitacijos ir metai be dienos degradacijos. simpsonų tauta.

mes darom, dulkinam save per visus galus ir jaučiamės laimingi. marionetės…

6 komentarai on "ką mes „darom“?"


 1. Iš dalies teisybė, pavyzdžiui:
  Kaunas, važiuoju iš darbo namo dviraračiu, šaligatviu. Žiūriu kažkokiam sode vaikšto močiutė, apie 60 metų ir anūkas, apie 5 metus, ir rado kažkieno į sodai imestą alaus skardinę. Tai ta močiutė paėmė ta skardinę ir išmetė atgal ant šaligatvo visaip keiksnodama, tuos kurie įmetė, šalia esant tam anūkui. Tai apie ką mes kalbam…

  Atsakyti

 2. Šitokio formato pseudo akcijos man iš viso nėra suprantamos:
  1. Šiukšlių naikinimo pagrindas yra ne jų rinkimas, o nešiukšlinimas. Jei nešiukšlinsim, o tvarkingai išmesim atliekas ten, kur joms priklauso, nereiks ir tiek tvarkyti. Gerą pavyzdį pasakė SiaipZmogus, iš kurio tampa akivaizdu, kad ne ta linkme yra dirbama. Nešiukšlinimo klausimas turi būti sprendžiamas pradedant jauniausiaja karta. Kai nėra atsakingumo ir kaltės jausmo, tai jokios pseudo akcijos nepadės apsikuopt nei savo aplinkos nei vidinio bardako.

  2. Nors aš dar pakankamai jaunas žmogus ir, tiesa, neteko man pagyvent ilgai komunistinėje santvarkoje, bet tokios akcijos, kuomet beveik viešai agituojama „neprisidėsi valyt šiukšlių, vadinasi tu visuomenės priešas“ primena priverstines „talkas“. Čia iškyla dilema – jei aš esu doras Lietuvos pilietis ir sąžiningai šiukšles metu, ten kur jos ir priklauso būti išmestoms, kodėl aš turiu eiti kuopti kažkieno kito neatsakingai pasielgusio žmogaus atliekas?

  3. Pasidomėjus akcijos eiga, man tapo neaišku, kodėl nemažai tvarkymo „taškų“ paskirti parkuose, slėniuose, kuriuos ir taip yra įsipareigojusios tvarkyti savivaldybės, o tiksliau seniunijos. Čia turbūt galima prisiminti gan šviežią istorija su Kauno Dainavos parku, kurio sutvarkymo ir atnaujinimo pinigai dingo miesto kelių tvarkymui. Vadinasi, valdžios klierkai trina rankomis – parkas sutvarkytas, pinigai nusėdę savoj ar švogerio kišenėj.

  4. Tiksliai nežinau, ar tik Kaunas yra unikalus miestas tuom, jog čia nuo krizės pradžios praktiškai panaikinti kiemsargiai, bet manyčiau kad kituose miestose jie vis dar egzistuoja. Tuomet, matant tokias atliekų betvarkes, klausimus apie darbo atlikimą, gaunamą užmokestį ir nemokamą darbo jėga negvildenkim toliau…

  5. Keista man akcijos atrakcijos organizatorių pozicija dėl surinktų atliekų išvežimo. Neva tai, jei sutvarkei pakelės šiukšles ir maišą (nepažymėta spec. akcijos lipduku) paliksi prie gatvės, jo organizatoriai nesurinks ir neišves į savartyną. Tad gal nereik rengėjams trimituot per visus žiniasklaidos kanalus neteisingai skleidžiant (ar suformuojant) vydomos akcijos informaciją? Juk pensininkas, išgirdęs jog „reikia prisijungti ir tvarkyti šiukšles“, supras, kad atėjo metas švarinti savo daugiabučio kiemą. Ir tikrai nesidomės, apie tai, jog reikia vykti ir tvarkyti spec. paskirtus taškus (minėtus parkus). Jei jau organizuojat tokio mąsto pseudo „akcijas“, tai susipraskit susitarti su savivaldybėmis, jog šios pasirūpintu visuotinu šiukšliu išvežimu. O tai kasmet vis girdžiu tas pačias kalbas po akcijos, jog „neišvežtos pakelėse guli jau mėnesį sukrautos panaudotos padangos“.

  6. Iniciatyvumas visada yra sveikintinas, bet svarbu, jog jis būtų pamatuotai efektyvus ir kurtų ilgalaikę naudą.

  Peace.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.