laimės medis zamijalapis zamiokulkas

tai jiems laimės medis, tai pinigų, o iš tiesų laimės medžiu jį galima vadinti, bet tik ne pinigų. augalas pakartotinai buvo išvestas 1996 metais, nors žinomas nuo 1828-ųjų, ir nuo to laiko jų populiarumas neblėsta, mūsų kraštuose dažnai sutinkamas bankuose. zamijalapis zamiokulkas (lot. zamioculcas zamiifolia) užauga iki 30-60 cm aukščio ir sakoma, kad zamijalapį lengva prižiūrėti, bet aš su tuo nesutiksiu – per daug vandens jam negerai, per mažai – taip pat blogis, nors svarbu jo neperlaistyti, nes tada pradeda gelsti apatiniai lapai arba prasideda augalo puvimas, todėl geriau jį retkarčiais pamiršti palieti, negu kad perlaistyti.

tiesioginiai saulės spinduliai netinka, labiau jam patinka šviesi arba pusiau šešėlinė šviesa, apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių. bet augalas mėgsta šilumą, todėl >18 laipsnių šilumos jam yra privaloma sąlyga, todėl gerai pakelia sausą kambarių klimatą – vis tik šis augalas yra kilęs iš afrikos.

šis augalas – su daugeliu stiebų, tad ir dauginimas vyksta būtent jais, jų šakniagumbiais. praktika sako tai, kad nauji stiebai, jeigu auga, užauga labai greitai, bet po to visiškai sustoja augę – pradeda leisti naujus auglius, daug šviesesnius ir iš pažiūros gyvesnius. zamijalapiams zamiokulkams geriausiai tinka platūs vazonai, nes jų šaknys nėra gilios ir jie plečiasi į plotį, todėl gražiausiai jie atrodo tankūs ir gausiu stiebų kiekiu.

augalas dar ir žydi, nors gyvai dar niekur to neteko matyti, nes tai yra labai retas reiškinys, o žiedas yra panašus į kukurūzo burbuolę.

4 komentarai on "laimės medis zamijalapis zamiokulkas"


  1. o pats ar turite tą tikrąjį pinigų medį? 🙂
    Dėl šio laimės medžio priežiūros sutinku 100proc.
    Turiu vieną varganą šakelę parsinešusi iš darbo. Darbe nupuvo (perlaistėm žiemą), nukirpau, įmerkiau į vandenį, po kiek laiko išleido šaknelę, reikės bandyti sodinti.. 🙂 gal paims ir prigis.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.