trumpas dviračio terminų žodynas

visiškai trumpas, geresniam dviratastų žargono supratimui.

  • mtb (angl. mountain bike) – kalnų dviratis, t.y. dviratis storais ratais, ne tais mažiukais, vidutiniais ir didesniais. padangos storos, smarkiai karbuotos. mūsų tautiniuose kraštuose tokiais dviračiais važinėja vaikai, pamaivos/dabitos, nieko neraukiantys apie dviračius ir sportininkai. grožio etalono puoselėtojų skiriamasis bruožas – adidas/abibas sportiniai bateliai ir baltos kojinės su trimis juostelėmis. tokie tipažai važinėja lėtai, kad juos pastebėtų, dažniausiai susuktais rimtais snukiais, akiniais nuo saulės ir smarkiai ant pečių užmauta kepurėle nuo saulės. nieko neraukiantys – paprasčiausi mėgėjai, vietoj normalaus miesto dviračio įsigiję kalnų, nors kalnais jiems nė nekvepia vėžintis. sportininkų būna visokių, bet dažniausiai sutinkami prakutę mėgėjai, investavę į specialius klipsinius pedalus ir jiems skirtą avalynę važiavimo malonumui pajusti.
  • klipsiniai pedalai (angl. clipless pedals) – tai pedalai, kurie su jiems pritaikyta avalyne lyg susikabina, batas juose užsifiksuoja. prikabintų prie pedalų privalumas yra tas, kad kojos nesiblaško į šonus, galima pilnavertiškai pedaluoti atsistojus ir galima pedalus minti ne tik žemyn, bet ir kita koja traukti į viršų, kas perduoda daugiau jėgos varančiąjam mechanizmui. aš naudoju crank brothers gamintojo egg beater (liet. kiaušinių plakėjai) pedalus, nes jie lengvi, nereikia reguliuoti ir nerenka purvo. jų minusas gal tik toks, kad reikia įprasti koją/batą įstatyti ir gal kiek sunkiau koja iš pedalo išsikabina.
  • hard’as – kilęs nuo žodžio hardtail, tai jau minėta kalnų dviračio modifikacija, kai nėra galinio amortizatoriaus. visas dviračio rėmas yra vientisas, t.y. kietas, nesilankstantis.
  • full’as (angl. full suspension) – kita mtb dviračių modifikacija, kai rėmas jau nebėra standus, nes viduryje, prie sėdynės, turi amortizatorių. pas mus, matyt, dažniausiai sutinkami maxim ir texo dviračių vardai, kurie pasižymi tuo, kad yra suvirinti iš tvoros arba armatūros ir pasižymi didžiausia koncentracija šūdinų detalių, kurias kiniečiai iš molio žiedžia. geriausiai tinka augantiems paaugliams metus-du atidrožti, nes suaugę žmonės tiek kantrybės neturi. labiau prijaučiantys sportui išsiskiria į dvi stovyklas – vieniems patinka hard’ai, o kitiems – full’ai. aš, asmeniškai, labiau esu linkęs prie hardtail kalnų dviračio su geru priekiniu amortizatoriumi, valdomu nuo vairo.
  • lockout’as – priekinės šakės su amortizatoriumi funkcija, kuri leidžia amortizatorių išjungti, t.y. užfiksuoti, lyg priekinė šakė būtų be amortizatoriaus. tai yra patogu, kai dviračiu reikia važiuoti tiek bekele, tiek ir asfaltuota danga.

3 komentarai on "trumpas dviračio terminų žodynas"


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.