bandymai su pachyveria spp.

praėjo metai kai auginu pachyveria spp. (pachyphytum ir echeveria hibridas) nors per tą laiką ji gerokai paaugo, bet rezultatu aš nesu patenkintas. dažnai spalvą keičiantys ir krintantys apatiniai lapai man neduoda ramybės. šiais metai neištvėriau ir pachyveria spp. persodinau į daigams skirtą žemę, bet šiandien, eksperimento vardan, ją dar kartą persodinau jau į kaktusams skirtą žemę.

per auginimo metus išbandžiau augalą laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, pavėsyje ir dalinėje saulėje, bandžiau dažnai lieti ir gan retai, todėl pasidalinsiu savo pastebėjimais:

  • šį augalą reikia laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, į kuriuos jis reaguoja pasisukdamas šviesos pusėn. kad stiebas nebūtų pastoviai išlinkęs ir kad visi pachyveria lapeliai gautų saulės spindulių, aš jos vazonėlį periodiškai pasuku.
  • išbrinkę ir nutįsę apatiniai lapeliai greičiausiai bus perlaistymo priežastis, todėl lieti reikia saikingai. jeigu kyla abejonių, kaip dažnai pachyveria reikia lieti, geras indikatorius yra augalo stori lapeliai – kai jie pradeda raukšlėtis, vadinasi vanduo jau yra būtinas.
  • interneto platybėse aptikau rekomendacijų pachyveria spp. pavasarį patręšti azoto, fosforo ir kalio kompleksu.

persodinau, nuprausiau ir pastačiau saulėje ant palangės degintis. į balkoną nenešiu, nes jaučiu, kad temperatūrų skirtumai pachyveria’i ne į naudą.

2 komentarai on "bandymai su pachyveria spp."

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.