miegas, nuovargis ir ištaškytas laikas

savaitgalis buvo beveik tobulas, nes leidau sau pamiegoti. nors suprantu, kad miegas nėra gyvenimo tikslas ir kad kartais dažnai labai gaila pramiegoto laiko, vis tik reikia suprasti ir tai, kad mes privalome miegoti tam, kad vėliau galėtume gyvybingai ir linksmai leisti laiką.

nors žmonių poreikis miegui yra skirtingas, 7-8 val. yra ta miego trukmė, kurios daugumai reikia gerai savijautai užtikrinti. kiek pasidomėjęs miego trukme nustebau, kad per ilgas miego laikas turi neigiamų pasekmių – tokie žmonės turi daugiau socialinių ir psichologinių rūpesčių. optimali miego trukmė yra įtakojama žmogaus amžiaus, genetikos ir fiziologinių pokyčių, kuri dažnai ilgėja žiemą, kai aplink būna tamsu ir šalta, ir trumpėja šiltuoju sezonu, kai aplinką supa šviesa ir šiluma. tyrimų šia tema yra atlikta gyva galybė, bet šiukštu nepaminėti kai kurių jų išvadų, kad suprastume miego įtaką savo gyvenime. miego trūkumo pasekmės ir optimalios miego trukmės įtaka:

 • miego trukmę sutrumpinus 2-omis valandomis, 2 kartus padidėja rizika susirgti mirtina širdies ir kraujagyslių liga;
 • >2 kartus padidėja rizika numirti, jeigu miegama 2-omis valandomis ilgiau;
 • miego trukmė įtakoja kūno svorį ir gerina atmintį, todėl suaugusiam žmogui rekomenduojam miegoti 7-8 val.;
 • taip pat įrodyta, kad išsimiegojusiam žmogui labiau sekasi, nes jis tiesiog geriau jaučiasi;

mokslininkai ir tyrimai sau, o čia mano kokybiško saldaus miego patarimai be to, kas yra išdėstyta aukščiau:

 • gaivaus oro respublika – tik gerai išvėdintoje patalpoje bus galima patirti visą miegojimo malonumą;
 • tinkama temperatūra – geriau vėsiau, nei šilčiau. per šiltas klimatas kambaryje vers kūną prakaituoti ir muistytis, o tai trukdys ramų miegą;
 • antklodė, pagalvė ir čiužinys taip pat yra svarbūs – jie neturi būti iš kokybiškų medžiagų, kurios nedirgintų kūno, leistų jam natūraliai kvėpuoti. čiužinys turi būti patogus ir vientisas, o pagalvė geriau kietesnė ir ne per aukšta.
 • prieš miegą išgerti stiklinę vandens, kad naktį netroškintų ir kad inkstai nealktų;
 • ryte keltis iš karto po pirmojo žadintuvo, o ne po niolikto, kaip kad aš darau (reikia eiti anksčiau miegoti) – miegas bus kokybiškesnis;
 • higiena – tiek kūno, tiek ir patalynės. mažų mažiausiai patys jausitės komfortiškai;
 • ir pabaigai – prieš miegą neprikimškite skrandžio maistu, nes tada organizmas užsiims maisto dorojimo procesu, o ne kūno ir sielos regeneravimu.

jeigu visų ligų pirma priežastimi yra laikomi psichologiniai motyvai, tai antru numeriu galima įrašyti miego stygių. nors miegodami mes praleidžiame trečdalį savo gyvenimo, geriau lygiai trečdalį jam ir skirti, nei daugiau, nei mažiau, nes per trumpas miegas yra greito nuovargio ir irzlumo priežastis, o per ilgas – ištaškyto laiko ir abiejais nukrypimais gadina mums sveikatą.

saldžių sapnų, mielieji.

10 komentarų on "miegas, nuovargis ir ištaškytas laikas"


 1. Aš tai visada nueinu miegoti per vėlai, nes vakarais vis prisėdu prie kompo ir taip nepastebimai ateina kokia dvylikta. O dar kartais ko nors prikemšu į skrandį, ko pasekoje iš 7 val. suskambusio žadintuvo iš lovos išsiverčiu tik kokią 7:30 val.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.