žaliakalnio funikulierius: das auto

būdamas kaune funikulieriaus dėka sutrumpinau savo kelionę pėsčiomis iš žaliakalnio į kauno filharmoniją. senai važiavau šia transporto priemone. per tą laiką pastebėjau tik vieną pokytį – konduktorių funikulieriuje pakeitė automatinės durys, kurių kiekviename iš dviejų vagonėlių yra po 4-ias. pakalnėje esantys kasininkas bilietėlius pardavinėja po 1 lt, o ryšiui su „valdymo centru“ palaikyti naudoja paprastas buitines racijas. abu funikulieriaus vagonėliai, kurių vienas būna kalno viršuje, o kitas apačioje, pradeda judėti vienu metu ir viduryje esančioje bėgių kilpoje vienas su kitu prasilenkia, kad galėtų susikeisti vietomis, nes viršuje ir apačioje yra tik vieneri bėgiai.

istorija sako, kad kauno žaliakalnio funikulierius yra pastatytas būtent vokiečių, 1931 m., nors aeg pavadinimas mums dabar asocijuojasi visai su kita technika.

malonumas važiuoti šiuo vienu iš trijų lietuvoje esančių ir veikiančių keltuvų būtų ženkliai malonesnis, jeigu jo važiuojamas atstumas būtų ilgesnis nei 142 metrai. džiaugiuosi, kad mano kelionė iš kauno žaliakalnio rajono į centrą neprailgo ir buvo maloniai neįprasta. funikulieriaus darbo laikas yra gan ilgas: darbo dienomis pradžia 7:00 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – 9:00, o visomis dienomis darbą baigia 19:00 val. – patogu tiek dirbantiems, tiek ir turistaujantiems. rekomenduoju išbandyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.